Jump to content
Българският форум за музиканти

2xRCA към 2x6.3mm stereo jack


Recommended Posts

За да се окаже, че с TRS работи, означава, че това, което са написали на задния панел не е вярно ! 

Нищо чудно, за китайски б...к !

Ей за това, освен за всичко останало не понасям китайския манталитет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно хората са написали TRS жак, а аз съм тръгнал с TS жакове да ги пробвам.

Решението е в кабелите, сега си работят.

 Аз друго четох:

"Unbalanced wiring works with either a 2- or 3-conductor TRS connector. A 2-conductor TRS plug (or sometimes also just called TS plug) automatically grounds the minus signal input, whereas a 3-conductor TRS plug wired unbalanced provides the option of leaving the minus open or grounded. We recommend that you ground the unused part."

Гложди ме един такъв въпрос: Сега си ги получи работещи в комплект с TRS кабели, нали? Дали ще работят с старите TS?

Ако работят значи проблема е бил в мониторите. Ако не работят или има някаква мега простотия и разлика във двата входа или единия кабел е повреден. Просто няма толкоз кардинална разлика между TRS и ТS за конкретното свързване че да доведе до липса на сигнал и то само в единия канал.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една вероятност.

Фабрична Грешка  на китайския роб.

Откривал съм дори грешен ситопечат на печатна платка! И робът-монтажист беше спазил грешката  :greenball: .

 

Докато не се анализира от специалист, няма да има верен отговор. 

Питам КОЙ ще плаща тази процедура? Иначе казано - Защо китайската стока е евтина?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как кой, потребителя...

Както казваше един младеж: "Китайските стоки, всъщност са комплекти за сглобяване с липсващи части."

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Три седмици откакто получих колоните и TRS кабелите всичко беше ОК.

Но от няколко дена насам пак същия проблем.

Изключа ли колоните при следващото включване пасивната колона не работи.

След няколко изкарвания и вкарвания на TRS жаковете които са на активната колона, почват да свирят и двете колони.

Проблема си е в колоните очевидно. :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.