Jump to content
Българският форум за музиканти

Една или Две?


Recommended Posts

Нека и аз да си искажа мнението на човек който се занимава със записи на тупани :)

При запис на кардан нещата се олесняват доста, фактори като настройка, баланс, микрофони, дори и стойки, са

в полза на кардана, НО няколко пъти ми се случва да записвам комплекти с 2 каси, по сложно е щото 2 каси си

искат по горе изброените фактори да са налице, обаче в крайният микс двете каси звучът доста по ефектно, дори самото несъваршенство

на настройката на различните каси която колкото и да се опитва човек не е на супер 100 % квито и тунери да използва, винаги влият странични фактори

все пак :lol: предават по голям колорит на звукът, да не говорим, че аз лично леко ги пускам двете каси с 20 % панорама, грубо,

и звукът става доста наежен ;) , та в общи линии така за мен стоят нещата , е аз не включвап предимствата на кардана от към цена, кожата е една,

транспортиране на дръм кита и.т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Една каса с единичен педал е истината за мен. Много музиканти пренебрегват работата с фуса, който колкото и да не им се вярва на някои барабанисти може МНОГО да допринесе към цялостното усещане при свирене. Проблем е, например, че много барабанисти не се насилват да развиват техника на свирене с една каса и се стига до там, че неща, който са възможни да се изсвирят с един крак се свирят с две каси. Това е все едно някои друг да ти свърши работата-изисква по-малко усилие-вижте барабанисти като Vinnie Colaiuta например какво правят с един крак на касата. Разбира се по- бързичките неща изискват две каси, но...въпрос на личен избор. Но според мен хубава комбинация между ръцете и единичната каса по време на соло например може да допринесе много повече музикалност и Groove при свиренето, отколкото колкото-може-по-бъзото-свирене на две каси постоянно-просто пускаш си краката бързо и забравяш за тях.... Естествено това не важи за всички музиканти, но съм останал с впечатлението, че повечето млади барабанисти пренебрегват работата с фуса и бийта с единичната каса, с две думи-не са си вързали едната обувка, а тръгват да обуват другата :) Ах и да не забравя - на мен лично не ми се дават пари за 2-ри фус... :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Я се замислете какво става, ако на концерт скъсате кожа на касата? Еми най-удобният вариант е... :greenangel:

 

Ами я се замисли,примерно по средата на 4-тата песен на някой зверски концерт на твоята банда,късаш кожата на касата,какво правим?????Спираме нали,но с евентуално втората каса която си сложил спасяваш положението до края на песента,и доката китариста/те ви импровизират ти си сменяш кожата и всичко е ОК,нали?Казвам това защото ми се беше случило нещо подобно и въпреки че закрепих до края на песента беше много неприятно,но поне не спряхме по-средата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие сега какви работи мислите, то може и слон да ти падне на главата :greenangel:

Който както му е удобно да свири. Гафове винаги могат да се случат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, избора с една или две каси зависи от стила музика, който свириш. Ясно е, че двете каси кефят като визия, но проблема с настройката е голям. Аз лично предпочитам кардан - най вече защото заема малко място и е лесен за инсталиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с настройките не е толкова голям както изглежда.Бацваш едни тригери,модул и всичко е ОК (..откъм еднаквост и звук на каси,поне)И все пак ми се струва,че двете каси не трябва да бъдат настройвани точно еднакви,защото някакси се губи смисъла от всичко.Но може би греша кой знае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми обясни защо барабаниста на Слави Трифонов (забравих му името) използва някакви умопомрачителни удължени каси и най-вече защо са три? Вярно сета вдъхва страхопочитание, ама необходимо ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DW Woofer

 

suuri_1222.jpg

 

Сложен пред касата и настроен както трябва и озвучен с отделен микрофон вътре в него, се предполага, че успява да изкара допълнителни ниски честоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми истината е ,че ти няма как да видиш как я удря,защото Венко много малко пъти го дават от близко.Второ касата не е срещу камерата за да видиш дали резонира предната кожа,даже бих казал е доста под ъгъл .:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен две каси е варианта,откъдето и да го погледна ,но сме беднички да си го позволим.Още една хубава каса 1000евро,200 евро микрофонче и постоянно сменяш кожа с другата,кейс.....за хамалогията да не говорим.Настроиката не е проблем,откакто си купих drum dial (аналог на Tama tension watch)целия сет се настроива перфектно.Толкова години мъки,ама сиромашия ще...Свиренето с кардан е по-трудно,защото единия удар винаги не е в резонанс с трептенето на кожата от другия удар.Много по-чисто се свири с две каси,а и левия педал не е толкова пъргав,като десния.Обаче пък поради различния звук,на двата педала на кардана и заради трудния удар с левия крак се създава илюзията за динамика,което е много пък ефектно.С две каси това се постига с различната настроика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.