Jump to content
Българският форум за музиканти

Една или Две?


Recommended Posts

За мен две каси е варианта,откъдето и да го погледна ,но сме беднички да си го позволим.Още една хубава каса 1000евро,200 евро микрофонче и постоянно сменяш кожа с другата,кейс.....за хамалогията да не говорим.Настроиката не е проблем,откакто си купих drum dial (аналог на Tama tension watch)целия сет се настроива перфектно.Толкова години мъки,ама сиромашия ще...Свиренето с кардан е по-трудно,защото единия удар винаги не е в резонанс с трептенето на кожата от другия удар.Много по-чисто се свири с две каси,а и левия педал не е толкова пъргав,като десния.Обаче пък поради различния звук,на двата педала на кардана и заради трудния удар с левия крак се създава илюзията за динамика,което е много пък ефектно.С две каси това се постига с различната настроика.

 

 

 

:) По тая логика в БГ всички трябва да свирят само с каса соло и фус :) Чесно казано наистина е скъпо,не е за всеки джоб,но както казват всички това е въпрос на лични предпочитания...свиренето с кардан е по лесния вариант от гледна точка на пространство и удобство,но това не означава че е по лошо от двете каси.........мога само да спомена едно име от големите барабанисти,който винаги свири с кардан и не знам защо но не забелязвам проблеми от типа - пъргавина на педала или пък трудност при изпълнение на удар с левия крак......Virgil Donati.Аз лично съм му голям фен от гледна точка на изпълненията му и техниката му,иначе музиката му не ме привлича.....мисля че вече съм споменавал за човека който стои на първо място за мен - Dave Weckl ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

.........мога само да спомена едно име от големите барабанисти,който винаги свири с кардан и не знам защо но не забелязвам проблеми от типа - пъргавина на педала или пък трудност при изпълнение на удар с левия крак......Virgil Donati....

 

Не винаги приятелю.... :)

....въпреки,че няма кой знае какво значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........мога само да спомена едно име от големите барабанисти,който винаги свири с кардан и не знам защо но не забелязвам проблеми от типа - пъргавина на педала или пък трудност при изпълнение на удар с левия крак......Virgil Donati....

 

Не винаги приятелю.... :recourse:

....въпреки,че няма кой знае какво значение.

 

 

 

Този концерт го имам на ДВД и ти гарантирам 100% че свири с кардан :).....много добре се загледаи като му снимат краката,не се заблуждавай от втората каса,качеството с което имам тоя концерт ясно показва че свири с кардан....не знам дали си забелязал но има само на дясната каса микрофон,а и перфектно се вижда като му дават краката че и се вижда че е Pearl Eliminator......Just Pay Atention of Playing :)

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.