Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос за практис пад Стаг


Recommended Posts

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи да кажа само,че в xxxx са докарали падове Real Feel за по 40 кинта...което си страшно

 

HQ-small.jpg

А в мосюбриколаж може да се резнат с точните размери само за 35 кинта целия дървен сет. Говоря за 5 / пет/ пада, нали е голо дърво. Иначе е ковти инвестициоя 200 кинта за дърво + стойките на които да се окичат и става майка си и баща си. 200 лв вървят руски елекронни падове със стойките и това е за комплект. :godbless:;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)добре, че в тая държава от всичко разбираме....че иначе много щяхме да се набутаме :godbless:

Много правилно, така е! Набутването е в зависимост от разбирането. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена си домъкнах от U.K. такова падче (HQ RealFeel Apprentice) и днес ги видях в xxxx и леко ме хвана яд, че не изчаках да си го взема от тук :unsure:

 

Още не съм се прибрал в къщи и не мога да сравня с варианта с гумички върху палките, но за сега ми се струва доста подобно.

 

Другия интересен пад който видях и пробвах, беше от силикон - нещо като наилонова възглавница пълна със силикон (нещо като силиконови подплънки за женски гърди :) ) - не беше лошо, но трябва да се сложи върху маса или някаква твърда повръхност за да е адекватно за употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

niki123bg да не си учил при Николай Тончев от Варна? Аз сега съм при него и все още има гумички :blush: той е the best определено. Между другото съм пробвал много "компромисни" варианти за упражнение и от опит казвам едно - за един месец постигнах изумителни резултати само от двойни удари с много, много, много дебели и тежки палки с гумички, свирейки върху най-обикновена дъска. Тремолото което изкарах после върху кожа с леки палки беше нещо изключително...И все още работя на дъска дори и когато имам възможност да свиря на комплекта, просто защото работата "на твърдо" много развива ръцете. Но това е само работен вариант за технически упражнения. Не мисля че нещо може да замести инструмента когато стане въпрос за творене и изкуство, най-малкото няма как да търсиш звука и мелодията при свирене на тренажор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, той преподаваше близко до лятно кино Тракия. Някой ми беше споменал, че е работил или работи в операта. Почти съм сигурен, че това му беше името :greenangel:

 

Много готин преподавател. Имам едни смътни спомени, че първият урок не ми даде да пипна палки, а ми четеше от някаква книжка за някакви джазмени и ми обясняваше, че свиренето на барабани не е блъскане, а музициране и трябва да се науча да разбирам музиката и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам Николай Тончев. Той свири на обой в оператаи е точно до лятно кино Тракия :greenball: Определено си разбира от работата, а школата която ти е чел е на Били Кобъм, част от чиято методика използва с преподавателни цели ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее ми то тва пад-че на стаг не е лошо,ама задължително трябва да му се смени кожата,аз често свиря на такова,само че с кожа ........... ем забравих я ква беше :virtuoz: и така де......не е лошо,бе човек желание да има...........аз и на тефтера на касиерката от входа съм репетирал :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Прочетох всичко по темата и вече съм твърдо убеден, че трябва да си взема пад. Обаче имам един проблем - в Раизинг Форс чакам да докарат от преди нова година. Ако някой може да ми каже друго място в София, от кадето мога да си взема моля да помогне. Мерси предварително. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за учтивото обръщение,но аз никак не си падам по мързеливи съфорумци,които предпочитат да минат набързо,да оспамят темите вместо да пробват да намерят отговори на въпросите си с търсачката с която разполага всеки подраздел.Има си тема за музикалните магазини-прегледай форума.Въпреки,че си от скоро тук-поразгледай,после питай :)

Сетих се,че има практис падове Стаг в Камертон.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК поразрових се и единствения магазин който намерих каде се намира е този на Камертон. Моля те кажи ми горе - долу каде се намират другите два.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.