Jump to content
Българският форум за музиканти

Необичайно силен шум от V Amp 2


vlaefff

Recommended Posts

Скоро си купих V amp 2 и имам следния проблем - като пусна някой хай гейн ефект и усилвателя бучи необичайно силно (сещате се за кое бучене говоря това дето е от адаптерите на по гадните китари и то само на определени комбинации между адаптерите на китарата. Та мойта китара е Ибанец Рг370 почти е нова, не вярвам да е от адаптерите и те са два двойни и един сигнъл. Когато включа на комбинация между два адаптера и шума намалява и почти изчезва, но това не е нормално за китара за 800 лв. - не вярвам че е от адаптерите и + това имам и зоом 505 с който същата китара не издава и звук когато не се свири, а е усилена от потенциометъра. Не знам дали е от настройките на V ampa или просто е много гаден продукт. Като казах гаден продукт като преключвам банките му волюмът на целия процесор за секуда скача много високо и не мога да си го обясня .... моля някой притежател да ми обясни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фани прочети в книжката как се рестартира и го рестартирай, проблема с скачащи волюм трябва да се оправи(и при мен се беше появил и така го оправих)

за шума - намали Гейн-а, аз докато имах в-амп гейна не съм го качвал повече от средата("свирех" метъл с него) и шумовете бяха нормално ниво :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, няма проблеми с много шум (освен ако не е за рестарт, както може да е случая при тебе). И без това за чий ти е да свириш на пълен гейн?

 

Звукът на V-Amp (поне за мен) е красив при малко гейн и волюм. От кубето още малко гейн и :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то всичи хай-гейн ефекти имат шумове при максимален гейн :D

или поне всички до който аз съм имал досег де

като понамалиш гейна увеличи и нойс гейта някаде около 9-10 примерно :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе рестартирах го тоест както пишеше в книжката да възстановя фабричните настройки и бленди, но промяна нямаше това ли е рестартиране или нещо по...

Аз го включвам в китарен усилвател Вермона с 2x12' говорителя доста стар но е готин според мен, но пак шумовете дори не на пълен гейн са много силни кво да правя??????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че е от него?

 

Провери всички кабели, спойки, захранване, говорител, китара... поне за да ги отхвърлиш.

 

Може би пък процесора ти има някакъв производствен дефект. Пробвай го с друга китара, усилвател и говорители.

 

Тогава вече и сам ще разбереш къде е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си го купувах и се замислих дали няма да има някви дефекти ама бях малко обладан от манията да си купя нещо и ето сега ме е яд още е в гаранция а не съм го пивал въобще още по малко че не мога да се оправя с настройките не знам кое след кое да направя, изчетох цялата книжка но пак не ми стана много ясно,дали е възможно да бучи щото го влючвам в много натоварена мрежа с много раклонители и там където ми е включен компютъра ???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, напълно. В такава конфигурация и при мен бучи с Ибанец с хъмбъкъри на ДиМарзио, значи сметай. :P

 

А настройките са ти следните:

 

Първо си избираш модел на предусилвател от врътката вляво.

После му настройваш гейна и драйва, пише как.

После от менюто Tuner+Tap -> C си избираш кабинет.

После от врътката вдясно си избираш модулационен или друг ефект (само един или два за жалост). Можеш да му нагласиш 2 параметъра.

След това май попада ривърба, който е отделно от тия ефекти.

И после дооформяш с еквалайзера, който има 4 типа корекция.

 

Абе може и да не е точно така реда, обаче това е в общи линии.

 

Моя съвет е: не го отписвай, има хляб в тая машинка. Вярно, че не е особено висок клас, обаче не е за изхвърляне.

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...В-ампа ме спечели именно с това че е лесен за употреба...но...за да се получи читав резултат трябва много...ама много здраво да се поразръчка...преди да го отпишеш наистина пробвай да настроиш нойзгейта...значи:

 

1.натискаш двете стрелки едновременно

 

2.натискаш бутона "Е"

 

3.нагласяш нойзгейта от 1 до 15 до позицията в която спре да ти шуми...за различните усилвателни симулации става при различна стойност...колкото е по-голяма резачката толкова повече и трябва...

 

...аз лично нямам абсолютно никакъв шум със симулация "модерн хай гейн", адаптери Ibanez V77 & V87 при нойзгейт на 12...до степен да не може да се познае дали съм си намналил китарата от потенциометъпа или не съм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина, забравих нойз-гейта. Добър е, обаче орязва и малка част от полезния звук. Аз лично гледам да не прекалявам с него и ако се наложи да мина над 6-7 и още има шум, променям нещо по другите настройки (най-често намалявам гейна), докато не изчезне. Иначе звука ми става малко странен, кашонен един такъв. :nono:

 

Едит: OMFG, за какво пишем тука? Човека го е продал вече. :nono:

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и друго да питам дали си струва да продам вампа и да доплатя 120 лв. на ТОНИ за ламповия преамп на хугас и кетнер Метал Мастер????

aми според мен си струва, дори не бих се и замислил да го напрая, само че ще изгубиш дилей и модулационните ефекти, но ще спечелиш як лампов звук :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.