Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой с какви струни свири?


mitkopukpuk

Recommended Posts

Здравейтее. Търсих подобна тема ,но нещо не успях да намеря :( Целта на темата е всеки да каже с какви струни свири, с какви е свирил преди и впечатленията,разликите и т.н. (Говорим за акустична китара уестърн). Нека аз започна - вчера и сложих d'addario (9-45) 80/20 , пишат че издържат повече , звучат по-добре и звука от пръстите е сведен до минимума. На мен ми звучат много добре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е нищена многократно, но хайде пак.

9-45 ми се виждат доста тънки за този тип китари. Даже електрическите звучат добре минимум с десетки, кой каквото ще да разправя. Аз предпочитам да свиря с d'addario 013 - 056, в началото е малко по трудно, но се свиква, а звукът е истински.

 

http://www.thomann.de/de/daddario_z-930.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скромния си опит при смяна на струни съм свирил със:

1. Fender 880L

2. Yamaha - бяха за ел.ктирата,препоръчаха ми ги,като начинаещ китарист за акустичната,докато започна да хващам по-добре акордите.Естествено звука не беше толкова добър,но струните бяха много меки в сравнение с Fender 880L.

3. A'Addario 9|42 някак си не ми допаднаха много......

4. Gibson 11|52 бяха по-добре от A'Addario и Yamahata естествено,но така и не чух това,което търсех.

5. Fender 880L Dura-Tone Coated Bronze Wound .012|.052 реших да се върна на първоначалните с,които ми дойде китарата :)

Та това е от скромният ми опит и до сега си вземам само Fender 880L,ако не си ги пробвал,опитай няма да съжаляваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема, за да се похвалиш с новите струни ли я пусна? :) За акустична "уестърн" китара струни 9-тки са извращение, дори 10-тките се опъват като ластици и нямат никакъв звук, но ако свириш предимно на електрическа - разбирам донякъде. Аз лично ползвам 12-ски, за мен са добър компромис. Колкото до марките - ползвал съм Elixir 80/20, Yamaha, D'addario, Gibson фосфор-бронз. И ги класирам напълно субективно 1.Gibson, 2.D'addario, 3. Elixir, 4. Yamaha. Трябва да подчертая, че имам две уж еднакви, като дърво Ямахи, но звучат различно и съответно еднакви струни на тях звучат различно - ако някои бяха добри за едната, то за другата не съвсем. Така че, работата не става с даване на акъл, ами с проба на конкретната китара, свирене, слушане и харесване. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.