Jump to content
Българският форум за музиканти

Чували ли сте за Duane Allman


vane

Recommended Posts

Здравейте,

Интересно ми е - дали може да се дръпне от някъде в БГ, че нещо не намирам негови работи. В сайте http://www.msnbc.msn.com той е избран сред десетте най-велики китаристи. И тъй като до сега не го бях чувал - ми е интересно какви неща прави.

Мерси!

Редактирано от vane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D.W. е забележителен за времето си китарист,а и до днес е един от образците за slide guitar playing.Основател на Allman Joys;The Hour Glass; Allman Brother's Band.Работил е още с Wilson Pickett,Aretha Franklin,Otis Rush,Herbie Man,Eric Clapton...

Катастрофира с мотоциклет.Lynard Skynard му посвещават песента Free Bird.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Duane Allman е за съжаление не много популярен извън Щатите,но тук той определено е считан за един от най-великите,а за слайд има направо статут на Джими Хендрикс :) .Между другото,най-популярната песен,на която съм сигурен че 98% от нас са го чували,но не са знаели кой слушат, е оригиналната версия на Клептънската Layla изпълнена от Derek and the Dominoes.Там Дуейн Олман свири слайд китарата(както и на другите песни от този албум).

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Duane Allman е за съжаление не много популярен извън Щатите,но тук той определено е считан за един от най-великите,а за слайд има направо статут на Джими Хендрикс :cheers: .Между другото,най-популярната песен,на която съм сигурен че 98% от нас са го чували,но не са знаели кой слушат, е оригиналната версия на Клептънската Layla изпълнена от Derek and the Dominoes.Там Дуейн Олман свири слайд китарата(както и на другите песни от този албум).

 

Владо

Аааааааа, тая слайд китара прави половината парче, втората част де....

 

голем е; мислех, че е Клепнал.

много яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаем, ама наистина е много жалко, че в Европа е направо неизвестен. Търси най-добре направо Allman Brothers Band, най-има шанс да откриеш нещо.

 

Като сме тръгнали да говорим за малко известни китаристи, които в Америка се считат за голяма работа (и с право) фърлете едно око и на Ry Cooder. Слайда в Sister Morphine на Стоунс е негов, също и целия саундтрак на "Париж, Тексас".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаем, ама наистина е много жалко, че в Европа е направо неизвестен. Търси най-добре направо Allman Brothers Band, най-има шанс да откриеш нещо.

 

Като сме тръгнали да говорим за малко известни китаристи, които в Америка се считат за голяма работа (и с право) фърлете едно око и на Ry Cooder. Слайда в Sister Morphine на Стоунс е негов, също и целия саундтрак на "Париж, Тексас".

Това за систър Морфин верно ли бе? Ааааааааа, тоя пич праи песента... мноо яко.

Без ич да съм фен на слайденето, това е мноо добро....

Я дайте и други неща, дето е свирил тамака? Известни де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, аз съм виждал Кърт Кобейн в топ 10 на най великите китаристи, така че не се шашкай 

 

Тоя път не позна...

 

Дуейн Алман, Рори Галахър, Рай Куудър, Джони Уинтър - т'ва са гении със слайдове.

 

Дуейн Алман и Дерек Трък - достойния му заместник в "Алман Брадърс Бенд" са ми абсолютните слайд фаворити. Рай Куудър ми звучи леко кинаджийски (то Вим Вандерс не го е избрал слуайно за "Париж..."), а и с тая "Буена виста..." ми се отдалечи от интереса.

 

На клиниката на Диджитек Весо (Кокала) изръси неква реплика, че алманите свирили с Уошбърн :lol: (най-старата -според него- фирма за китари) :lol::godbless:

Няма такъв филм цепи се яко с Гибсън и отрязани гърла на бутилка.

 

Един от най-тъжните факти е, че като попиташ някой младеж кой китарист е починал през 1994 г. получаваш мигновен отговор - Кърт Кобейн - най-точния стрелец за '94. А Рори Галахър е нек'ъв-ник'ъв. Тъжно е модерното безхаберие при толкова информация. Тия велики пичове са дали наклон на всички останали велики пичове известни в наши дни. Дето се вика те са измислили модерното свирене на китара.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.