Jump to content
Българският форум за музиканти

Single Coil 7-string


Recommended Posts

Имам следното запитване -

 

Откъде може да се намери 7-струнен Single Coil и съответно за горе-долу какви пари (става въпрос за нещо средна хубост).

 

Освен това да питам дали някой може да го монтира и върже това нещо на Ibanez RG 7420 и колко ще струва тая работа.

 

Ето това е китарата:

 

RG7420MC.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ве аз ще ти го вържа то броя на струните няма значка, но не съм чувал за такива работи.

Я по-добре (мисля си) виж колко жици излизат от хъмбъкърите и ако са 4 ше го разделим предния с такъв щрак - щрак потенциометър и си ОК.

То не че ако са 2 жиците няма как да се раздели ама много са ми дебели кебапчетата (пръстетата) пък мноо тънки тия жици. ше похарчим много адаптери

 

ето го батко

 

AP13-2.jpg

Карвин някакъв

 

тук

 

Сега някой ако каже дали накой (и кой е той) ги внася и си ОК

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роко - пробвал съм да го деля на моя 7 струнен ама резултата беше отчайващ шум и гаден звук. нищо общо със звученето на сингъл койл адаптер

сериозно се интересучам, ако пратя на някои адаптера дали няма да може да го пренавие и да му хакне подходящи магнити и да стане? и пак да си е в кутийката на двойния - да не се губи естетиката. знам че има хора дето ръчкат такива неща....:angry::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи е готова работата

Около 80 $ бяха цените.

 

Иначе за сауnдЪт - Божа работа

Нямам представа кой е тоя V77

 

Иначе мислех w00rg7420.GIF

 

ей тая схема, да я направи като ей тая

 

 

wdu_hh3t22_06.jpg

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз май не съм пояснил за какво иде реч, ама отде да знам, че ше ви хрумнат такива работи.

 

Не ща да сменям адаптри и такива работи.

Искам просто между двата хъмбъкера да се добави сингъл койл като на най-обикновена китара като тази:

 

Ibanez%20rg.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За тази цел ти трябва да се фрезова отвор от което няма начин боята да не пострада - наи лесно и безболезнено ще стане ако адаптера си има рамка която ще закрие нараняването на боята около отвора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко струва едно пребоядисване в този стил:

 

uv77mc.jpg

 

или този:

 

uv1.jpg

 

?

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, такова пребоядисване не знам дали може някой тук да ти направи, при него цялата китара се потапя в разни химикали.

 

Но за фрезоване на отвора, можеш да питаш pacman, например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам за боядисването може би TerminalFrost може да ти помогне нали той имаше една къстъм китара Аурелия дето мн яко е изрисувана ... та мисля че може би ще знае кой може да ти я направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.