Jump to content
Българският форум за музиканти

ново Edge-pro тремоло яде струни!?!


preIbanez

Recommended Posts

...така значи...китарката ми е IBANEZ RG1527 комплектована с Edge-pro тремоло...закупена е преди около месец от Икономов...първата ми работа беше да инсталирам "нови" струни Ernie Ball..."нови" защото тоя комплект се мотае в нас от 2 години...обаче от тогава насам скъсах два пъти шеста и два пъти пета...за да свиря след това ползвах същите струни...късат се в точката на интонацията...китарата е седемструнна настроена по следния начин: еhgDAEA със сладните размери струни 009 011 016 024 032 042 058...та според вас каква мойе да е причината:

 

1.комплекта се е разложил от стоене през тия години дето не съм го ползвал

 

2.понеже два дни докато чаках струните да се отпуснат не бях направил баланса на тремолото и лекичко ми стърчеше над равнината а аз издевателствах над ръчката може да съм ги преразтеглил и отслабил

 

3.много издевателствам над тремолото и в това е проблена

 

4.не съм смазал интонационната точка преди да инсталирам струните.(наистина изобщо не съм)

 

5.понеже ми се досвидя да дам малко повече пари за седмата струна та да бъде 060 а не 058 в момента стои видимо по-отпусната в "ла" от останалите и това по някакъв начин да натоварва допълнително съседните и струни: пета и шеста които всъщност се късат

 

...моля все пак мнения да дават хора имащи опит с двойнозаключващите се

тремола...особено ценно за мен ще е изброяването на екзотични причини за които не съм се сетил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви бяха там търкалцата - улеи или ролчици? от стоене не може да се разложат :metalist: пробвай да капнеш малко смазка. може и самите струни да са калпав комплект

принципно в Ла е малко ниска настройката.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами тя само седмата струна е пусната в "ла" иначе останалите са си стандартен строй...аз доколкото знам КоЯп свирят седма "ла" и дебелината и е 060...пропуснах да спомена че и четерите късания станаха в момент в който НЕ съм ползвал тремолото...сега съм си купил графитна мас, струни "Д'аддарио"

деветки и отделно 060 за седма...ама чакам да си изясня причините за тези инциденти преди да ги сложа че да не ги пожертвам напразно и тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корн свирят A, D, G, C, F, A, D (шеста към първа). Така настроени пристигат сигнатурните им модели К7.

 

Мен ко питаш, струнките са били калпави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това тремоло е адски стабилно и търпи адски много издевателства.

В тази настройка може (ако не си) да пробваш да сложиш 4-та пружина.

По твоите въпроси:

 

1. Не знам дали е възможно от стоене дълго време на комплекта да му стане нещо .... освен ако е бил в много враждебна за тях среда (отворен комплект в влажна среда :angry: ) .... освен това казваш че си скъсал 6-та и 5-та струна а те са доста по здрави от да речем 1-ва и 2-ра така че ако беше от стоенето по закона на логиката би трябвало да се скъсат например те.

 

2. Това не би трябвало да е проблем в случая, все пак казваш че струните са се скъсали когато не си ползвал тремолото .... случайно да си повдигал (bend) струните повече?

 

3. Както вече споменах тремолото яде АДСКИ МНОГО БОЙ и нищо му няма!!! :twisted:

 

4. Няма проблем с това, там причините може да са няколко:

а) Може много да си натегнал струните при слагане (да си ги стегнал прекалено много долу и дефакто да се се прерязали, рядко може да се случи но човек има ли желание ... :twisted: )

б) Може да имаш нещо в улеите там където се влагат струните (по скоро нещо като остра част върху металната пластина, макар че тя ще е трудно видима а и тези струни са с намотки и не знам какво трябва да има там че да ги скъса )

в) Наистина калпав комплект.

 

5. Не е чак толкова фрапантна разликата че да ги пренатоварва, даже не знам дали е възможно, иначе ако беше възможно си представи следният факт: късаш 7-ма струна докато свириш и в момента който се къса се късат всички останали от напрежението .... леко убийствено звучи ... буквално ако си наблизо :twisted: !!! <_>

 

Имам същият модел тремоло на Юнивърса.

Всичко изказано по горе е лично мнение и без да съм видял с очите си не мога да кажа на 100% какъв е проблема, за сега само предполагам. Искам да те предупредя за нещо много важно за точно този тип тремоло. Ибанез до 2002 изпозват заключващи се стъдове (Studs) а от 2003 не заключващи се... дефакто и тремолото влиза от въпросната година в производство. Не заключващите се стъдове могат да имат нужда от лека модификация за да държат китарата настроена. Да речем свириш и ползваш ръчката само веднъж (сваляш надолу да речем ) и след това китарата е разстроена , дигаш тона с тремолото и китарата почти се нормализира. Този проблем е породен от луфт в Стъдовете ... оправя се или с смяна на стъдовете и пръстените със заключващи се такива или с калчища!!!

Още по темата http://www.ibanezrules.com/tech/setup/index.htm

 

Ако не успееш да се пребориш ако искаш пиши на лични да си направим среща да видя китарата.

 

п.п Как си разтягаш струните? Да не би да не ги разтягаш достатъчно?

Аз лично като сложа нови струни разтягам след всяка една сложена струна. В началото леко надолу и нагоре (поне 10-15 пъти) и след това леко до максимално нагоре и максимално надолу (поне 6-8 пъти като задържам поне по 5-6 секунди на страна). След тези разтягания съм късал струни само от стара или износена струна ... колкото и да го тормозя тремолото китарата стои винаги настроена*.

 

*Както можеш да предположиш няма такова тремоло което да скачаш отгоре му и строя да остане на 100% верен :( ... все пак и Вай и Сатриани си дават да им настроят китарите след няколко екстремни (като използване на тремоло) песни!!!

Поздрави, ако се сетиш за още нещо пиши.

 

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тремолото е "Желязно" имам оргинално ЕДЖ и туй новото...Перфетно е!

Но след смяна на Стъдовете с Локинг стъдс поръчани от Рич -ИбанезРулез.ком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.много издевателствам над тремолото и в това е проблена

много е възможно! Ако се "лигавиш" с него и струните са менте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...благодаря ви за отговорите...принципно съм запознат с малоумния доунгрейд на стъдовете направен от Ибанез и мисля да ги сменям по някое време...ама тъй като е чисто нова и все още не се усеща мисля да изкарам известно време така...тия дни ще и сложа новите струни с малко масалце при интонацията и а дано не се късат вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

...време е да споделя резултата за да отпаднат всички съмнения относно качествата на Ibanez Edge Pro...целия проблем е бил в скапаните струни...откакто инсталирах Д'аддариото и работата заспа...не съм имал никакви проблеми тоя месец...а си свиря като змей...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф ама така и така проблема е рещен, та... ДаДарио ДаДарио ама като свириш на тях 2-3 месеца и струните, особено 3та стават направо черни. ;) Че и се късат пред хора винаги :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз в крайна сметка съм решил да ги сменям преди всяка изява ама не по-рано от две седмици разбира се...както и да се сдобия в най-скоро време с резервна китара... че знае ли човек...всичко се случва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф ама така и така проблема е рещен, та... ДаДарио ДаДарио ама като свириш на тях 2-3 месеца и струните, особено 3та стават направо черни. :P  Че и се късат пред хора винаги :ph34r:

А ти кво искаш, като купиш един комплект и да свириш доживот на него?! Ми не стаа ;) При усилено свирене струни се сменят на 2 месеца максимум. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях забравил, че струните стари и излизам да свиряи на първата песен <_< , утре имам малко излизане и днес слагам нови. Този път съм си взел Ерни Бол, че ДаДарио нямаше. Ще видим какво ще стане. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да бе...току що се връщам от Райзингфорса и там им свършили Д'аддарио 009-ките...взех ghs...другата неделя имам изява и дано са добри че скоро смятам да ги инсталирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.