Jump to content
Българският форум за музиканти

По-добрия звук


maringtr

Recommended Posts

И аз в момента мисля да правя подобрения по звука и тъй като няма пари за изцяло ново оборудване, ще трябва да си стегна цялото...засега съм решил да почна с китарата, главно адаптерите - ако ми попадната малко пари бих ги сменил, после мисля да си набавя сносен процесор и чак тогава ще мисля за по-качествен усилвател...не претендирам, че това е вярното, просто това ми позволяват средствата в момента :angry:

 

А предполагам, че ако се търси подобрение на звука без значение от средствата би трябвало всичко да се пипне от началото до края на веригата, но ако не можеш да свириш и да използваш брилянтният саунд както трябва - за какво ти е той? Принципно смятам, че колкото човек повече усъвършенства уменията си, толкова повече той почва да се стреми към хубав и чист звук, без самите умения този звук сам по себе си е нищо все едно да си купиш футболна топка и да я сложиш зад витрината или мотор, който да държиш в гаража и да почистваш редовно всяка неделя, без да го караш <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не питайте китаристи а хора зад пулта, напълно подкрепям горното мнение, ако нямаш ръце другото е нищо<_<

 

на второ място са говорителите(и кутията в която са)

 

на трето е ампа

 

четвърто за адаптери, струни, кабели(оказва се съвсем не маловажни за звука) и подобни детайли

 

това по мои скромни озвучителски наблюдения без да съм китарист:angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата малко или много са навързани: умения -> хубава китара -> хубави ефекти -> хубаво озвучаване. Виждал съм и много хора с хубаво оборудване и без никакви умения за свирене, но това обикновено са разни разглезени хлапета с богати родители.

Човек развие ли достатъчно умения в един момент оборудването(кирата, ефекти, усилватели, кубета) му стават недостатъчни за по-нататъшно развитие на уменията и тогава често се прибягва до търсене на по-добри неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен нещата, важни за добрия звук се подреждат в този ред:

 

1 - какво и как свириш

2 - на какъв усилвател и кабинет

3 - с каква китара/адаптери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък винаги съм си знаел, че някой друг трябва да ми се занимава със звука. Кабели, батерии, усилватели да прави, говорители, та даже и инструментите да почиства друг...

За мен важното е да знам какво става през целия този процес, но дотам!

Свиренето и пеенето да ми го оставят на мен.

 

Затова и преди време зае*ах китари, ефекти и т.н.. Някак си не е за мен!

За мен е само музиката (свиренето, творенето на идеи).

 

Затова и чета нещата от форума. Другото си остава за мен... творенето имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като въпроса е зададен.........." от къде да започнем " , бих отговорил кратко - от аранжимента. Иначе съм съгласен със изброените по горе мнения. И бих добавил, че и кабелите не трябва да се пренебрегват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.