Jump to content
Българският форум за музиканти

Overdriven Guitar!


Tom_Keifer

Recommended Posts

здравейте ,нов съм във форума и искам да ви питам ,зна4и взех си електри4еска китара и амп Behringer преди около година и бях много зарибен ама след това не ми остава6е мнооо време 6тото треа6е да се у4и ,та сега съм по свободен и съм по навътре в не6тата.искам да ви питам как евентуално с ампа да докарам овърдривън ефекта.6тото то нали си има настройки ,ама в книжката са ми дадени само настройки за два варианта на CLEAN ,един на LEAD и един на CRUNCH.взех си дисторжън процесор ,не е педалов а с коп4е.но искам да докарам овърдривън ефекта ,то4ния ми въпрос е :мога ли да докарам този ефект с ампа (и настройките му) или трябва да си купя такъв процесор ,ама ходих и ми кааха 4е немало ,ама има едни по 160 200 кинта дето имали вси4ки ефекти ??? помогнете !!! кажете какво да права !

 

благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой Behringer взе?Аз имам GMX110,дето е с многото ефекти.Обаче мисля,че всички ампове от тоя тип имат овердрайв.При Behringer тва е една "врътка" разделена от 1 до 10 в лявата част на панела.Поне при моя е така де...Та с него се докарва тоя овърдрайв-колкото по-нагоре по скалата отиваш,толкова по-силен е ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при моя GM108 има три ръчки с по три позиции точно до драйв врътката - там с малко играчка можеш да изкараш сравнително разнообразни звуци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в книжката са ми дадени само настройки...един на LEAD и един на CRUNCH...

И двете са "overdriven" звук! А дали ти трябва процесор - не е задължително. И това, че диста ти е с копче, а не с педал няма никакво значение! Ако щеш и с ЦеКа ключето от висящата нощна лампа на дедо си може да го направиш да се включва диста... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хайде стига бисери!

 

@Tom_Keifer,само в полза ще ти е нормалното писмено изразяване в този форум,а и навсякъде.:curse:

 

Който има какво да каже по темата,нека заповяда;който има желание да си пласира ехидните забележки - сбъркал е форума!

 

И защо ли въобще ви беше необходимо да изкопаете тема от преди два месеца,та да ви трия проблясъците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.