Jump to content
Българският форум за музиканти

М аудио


Ylmo

Recommended Posts

Здравейте,

 

Реших, че е крайно време да започна да използвам "съвременните" технологии и съответно имам един синтезатор M-audio prokeys88sx, който трябва да бъде свързан към компютър, за да боравя с програми като синтезия, рийпър и т.н.Проблемът е, че след като включа МИДИ оут /има само МИДИ оут без МИДИ ин/ от клавира и  УСБ към компютъра ми изписва, че устройството не е инсталирано правилно?Контролен панел - устройства и принтери е отчетено устройство УСБ МИДИ интерфейс , но "не работи правилно"???

 

Искам синтезатора да е вързан с компютъра и да мога:

- да работя със синтезия

- да записвам изсвиреното и да го обработвам

 

Не разбирам от такива неща, защото до сега съм се занимавал само с акустични инструменти,  и се надявам да успеете да ми помогнете.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"съвременните" технологии  не са шега работа :)

За да се добият умения се изисква много работа, както с всеки инструмент.

 

Бих ти препоръчал да решиш с кой точно софтуер ще работиш, за синтезия не съм компетентен. След това инсталирай клавиатурата докато не се вижда в програмата за обработка. Оттам нататък ще може да записваш миди композиции, които с подходящи виртуални инструменти и плъгини ще смесиш като аудио файл. Ако искаш обаче да записваш звука от пианото или примерно китара и вокали, тогава ще ти трябва и саундкарта с микрофонен или линеен вход, евентуално миксер и неочаквано много други дреболии.

 

Материята е доста, ако ти се струва много, най-добре е да наемеш човек от форума за да дойде на място и да ти инсталира и конфигурира клавиатурата с избрания софтуер.

 

 

Успех

Редактирано от dontwarrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзката е осъществена, защото компютъра отчита клавира. Предполагам, че трябва да се инсталира някакъв драйвър, но именно него не знам от къде да го взема? Ако има желаещи, които биха могли да ми помогнат, ще съм благодарен да ми пишат.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.