Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся помощ при избор на таблет


velin

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Решил съм да си купя таблет който да ползвам като тетрадка за текстове,евентуално и за нотен текс (мелодия с букви).Насочил съм се към 9 - 11 инчов за да мога да си събирам по-дълги текстове без да се налага да превъртам.Не съм наясно дали ще мога да го виждам достатъчно добре и в какъв формат ще се пишат. Таблетите са с Андроид,а до сега съм работил с лаптоп и Уиндоус.Ако някой е работил по тоя начин всякаква помощ ще ми е полезна. Да кажа също,че нямам мого време. След 20 дни започвам работа. Ще ми е най-лесно ,ако има начин да си прехвърля директно текстовете от лаптопа на таблета. Също ако може да ми препоръчате модел. Предпочитам с по-голяма батерия и едноядрен процесор за да не я изхабява бързо батерията. Няма да се ползва за нищо друго.

Ще бъда благодарен на каквато и да е помощ. Не съм добре с техниката....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

аз работя така вече 3та година-таблеета е samsung tab 10 инча.-текстовете са във *.word файл.

много лесно се намират -слагаш си ги по папки .жанрове.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Многоядрен процесор ще смуче батерията повече от едноядрен, само ако товариш устройството с повечко процеси накуп.

 

Повечето (да не кажа почти всички) производители "дооформят" Андроида с техни си програмчета и приложениица, повечето от които нямат никакъв смисъл за средностатистическия потребител, но пък се стартират във фонов режим, което товари процесора допълнително и, респективно, скъсява живота на батерията.

 

Лично аз бих препоръчал какъвто и да е ASUS (от по-известните марки) или Nexus 10 (на Samsung). Ползват чист Андроид, което е основното предимство от гледна точка на не-товарене на проц-а с излишни фонови приложения.

 

Относно формата на текстовете - какъвто и да е той, има си ги съответните безплатни office приложения (и то с тонове) в Google Play Store-а, така че няма да имаш проблем с това.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече малко повече от година дуото ни използва 2 бройки iPad 4-та генерация (Retina) точно за тази цел и сме повече от доволни. Животът на батерията е много добър, но всичко зависи от това по колко време се ползва и колко се изсветлява дисплеят.

6 дни в седмицата по 4 сета (с нормална светлост на екрана, включен интернет, дори 2 от сетовете с включен bluetooth) и издържа 4 дни с едно зареждане.

 

Лично за мен iPad е точната машина за нотна и текстова тетрадка на музиканта. 

 

Ще се радвам, ако съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.