Jump to content
Българският форум за музиканти

Ей, нещо сериозно....


philphil

Recommended Posts

.....може ли някои да ми каже как се прави по-твърд глас, за пеене, е като на Фил Анселмо примерно от някои концерт 1999-2002 или по-новите с Down м тва са подробности ся, говоря за ПантерА.....вокалът ни се интересува......дали има няква теория или нещо за тва, той горе/долу го прави м нема лошо ако помогнете малко още .........

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи твърд?

Искаш да кажеш плътен, обемен /заоблен/ - или остър рязък /може пък това да е твърд/ - или нещо по-друго?

 

 

 

 

П.С. защото примерите които даваш не съм ги слушала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко начина за това, зависи какъв по-точно по-твърд звук искаш да постигнеш. Аз лично откривам различните си тембри сам, експериментирайки, а след това се консултирам с вокалния си педагог как да ги пея (ако ме изморяват или ми пречат) и как да ги ползвам оптимално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за теорията на Анселмо питах, м нищо не разбрах......ее да де ,той се дера яко м тряаа някак да може да се постига тва.....пък и съм забелязал, че самия глас му е такъв напоследък.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, понеже усещам, че изцяло Пантера са те грабнали изцяло, погледни им сайта, там си има гиър на всеки. Това за начало. Такива гласове като на Анселмо са до някъде даденост, защото певец малко трудно би си жертвал гласа за такива бих казал дерящи бленди. Това се постига с тренировки и както казах вече с имане на такава даденост. Имам приятел, който ама грам проблем няма да задържи към 3 часа подобно "пеене", без да пресипне... жалко, че не го влече такава музика :)

 

Успех с опитите,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич дрането на анселмо е резултат от много дейности, като неколкократно късане на гласни струни, тонове алкохол, цигари и трева

 

аз помня че той имаше навика да пее доста преди да скъса гласна струна за първи път... и че след това звученето му се промени много

 

неговото дране не е като на сегашните емо кор банди - както ти казаха и някой други хора - анселмо се дере като разпран

 

ако вокала ти толкова много иска да прилича на него вмсто да се опита да изгради свой глас то съвета ми към него е да вземе сериозни мерки :D:D:)

 

но според мен по вероятно е младежа да си увреди трайно гласа, без да постигне ефекта на анселмо тей като гласът си е природна даденост, а такъв като неговия е 1 на милион... ако не и по рядко срещан ;)

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако вокала ти толкова много иска да прилича на него вмсто да се опита да изгради свой глас то съвета ми към него е да вземе сериозни мерки

Прочети му тези редове няколко пъти - мъдро го каза Лойко. Нека в подражанието се роди уникалността :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.