Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно Струните


Phreaker

Recommended Posts

Почти всички Фендъри В "xxxx" пристигат със струни 9-ки от завода,хората са преценили,че това е най-подходящият размер за този тип китари/а в случая и твоя/,така ,че решението си е единствено и само твое,а и няма аз да свиря на китарата ти сложи 1-2 вида и размери,дори 3-4-5-пъти,виж кой са ти най-удобни,просто продалжавай да си свириш,току-що стози си пост загуби 30-тина минути свирене!

Успех и лек ден от мен!!! :blink:;);)

Редактирано от rockstar666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти сериозен ли си?

Да, абсолютно съм сериозен!!!

 

В БГ продават струни Еликсир от Музикален Център Икономов, но не ми хареса цената. За разлика от тази, която предлага Калата!!! :)

 

П.П. Айбънец също идват с 9-тки и така и пише в упътването. Особено тия с Флойда. Макар че, ако не се лъжа, Сатч стъргаше с 10-тки... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пак ползвам Еликсир, но 12/68 , а преди това- ърни бал 13/70 :) Baby Thomas май моите струни визираше като "въжета" :)

 

Ама за такива струни ти трябват добри адаптери, щото ниските тонове излизат мазало, иначе няма по-брутален звук от тва :)

 

Иначе от тънките, свиря с 'ептен паяжини- 8/38- много са меки и бендовете са направо магия, но се износват и късат бързо. За най-компромисен вариант или 9/46 или 11/46. 42ките(9/42, 11/42) на мен лично ми звучат прекалено тънко за жица.

 

Абе работата е- пробваш- дебелите струни се контролират по-трудно, но пък ти заяква ръката, затова аз предпочитам тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар че, ако не се лъжа, Сатч стъргаше с 10-тки... :think:

Ами май не, последно гледах китарният му техник да размахва един комплект 9-42 и да обяснява, че само такива слага. Освен това ги сменят всеки ден ако са на турне за основните китари и през 3 дни за китарите, които се използват рядко (т.е. за 1-2 парчета от концерта).

 

От друга страна Малмстийн свири основно с 8-ци, а Vai мисля че се придържаше към по-дебели - 10-ки или 11-ки (феновете му да ни осветлят) :)

 

Така, че всичко е индивидуално - т.е. както ти харесва. Пробваш, пробваш и накрая решаваш :)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж коегата Калата от форума сега предлага "Elixir" на мноооого добри цени по добре си вземи докато има СУПЕР СА СТРУНИТЕ!!!

колко ги дава и с каква дебелина :)

... не съм видял тема някой да продава Elixir :think:

-= > ЦЪК <=-

само дето аз свиря с 10-13-17-26-36-46

а колегата не предлага такива :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пак ползвам Еликсир, но 12/68 , а преди това- ърни бал 13/70 :rolleyes: Baby Thomas май моите струни визираше като "въжета" :D

Ааа, брат'чед ша ма извиняваш! "Въжета" казвам на 10-52 комплекта, който бях сложил миналата година... :green:

 

За Сатч не съм сигурен, може и Вай да е бил. Просто ми направи впечатление, че са дебелички като за китара с Флойд-базирано тремоло, още повече самия модел идва и се препоръчва пак с 9-42... Уоревамен. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едит: само да вметка за ELIXIR че силата им е в много много тънкия слой от нещо като найлон (не е найлон разбирасе не знам точно какво е)който предпазва струната от това да се напълни м/у намотките с мизерии.....

Сходна технология на precoating използват и други производители:

GHS(Infinity Steel); DR (Colors Coated);Vinci(Polymer Coated)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hello!

 

I assume that the string gague is like all of Steve's others: On most of his guitars, he used 9s, the Ernie Ball Super Slinky with the hot pink packaging.

 

Peace,

 

Mikey Smile

vai.com

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.