Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно Струните


Phreaker

Recommended Posts

Имам един въпрос.

Смятам скоро да си сменя струните и се чудя колко дебели да си купя.

Какво отношение има дебелината на струните?

И за елементарен класически рок и метъл каква дебелина е подходяща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако китарата ти е тип страт, SG или лес пол според мен спокойно можеш да се насочиш към комплекти 0'10 - 0'46 (0'48). В зависимост от това какъв тон търсиш - по "светъл" или по- мек...лично моите любими марки

са D'Addario и Earnieball. Ако си от София те съветвам да пазаруваш от xxxx, тъй като чат-пат правят промоции и излизат по-евтино...имат и гаранция за качество май доколкото знам. Лично аз съм много доволен от тях относно струните които купувам. Успех! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш "по-мек" звук,като разчиташ предимно на струни,освен по-дебели,пробвай и такива с pure nickel намотка,или/и с flat wound и halfround wound конструкция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично препоръчвам Elixir. Нещо нечовешко са, държат поне 3 пъти повече от всички останали.

Размерът лично за мен е 09-42, опитвах и други, но са ми като въжета, а кой знае колко по-брутален звук не изкарват. А и аз харесвам да са ми мекички. Брутализма може да се докара по други начини, а не с въжета. Лично мнение! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по-тънко от .11 не мога да търпя, не я усещам струната

като паяжини са ми под пръстите, а и звучат малко по-убито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така и така пича я е пуснал темата... на Squier Showmaster с 3 прожини на флойда колко дебели струни мога да сложа и какво ще се случи ако сложа по-тънки ? Трябва ли да слагам пружини за 13ки например ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За китара от тоя тип (страт) 9-ки 10-ки макс.

ако свириш повече акорди с дист. ти трябва струни с по-остър тон, такива според мен са GHS-a от които аз не съм доволен изобщо... Иначе за по-леки нещица като разложени акорди и други такива е хубаво да си вземеш некви по дебелички струнки. Предават по-плътено звучене на чистите неща особено за бавни разложени лигочи :inlove: ...... Аз най много съм стигал до 11-ки на SIT и адски се изкефих от звукът който получих (китарата беше в D ), но ми е кфрехко грифчето и не исках да рискувам поветче и ги свалих след седмица две...

Виж коегата Калата от форума сега предлага "Elixir" на мноооого добри цени по добре си вземи докато има СУПЕР СА СТРУНИТЕ!!!

 

@Baby Thomas колко издържаха ELIXIR-ите....? Мойте едва 3 месеца ама адски ми се потят ръцете...

 

едит: само да вметка за ELIXIR че силата им е в много много тънкия слой от нещо като найлон (не е найлон разбирасе не знам точно какво е)който предпазва струната от това да се напълни м/у намотките с мизерии.....абе вземай един ELIXIR и си ти човека. Не му мисли... :):godbless:

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по-тънко от .11 не мога да търпя, не я усещам струната

като паяжини са ми под пръстите, а и звучат малко по-убито

интересно ми е как извиваш да речем тон и половина с тия 11-ки ;)

 

конкретно по темата... доколкото разбирам от поста на момчето - сигурно от скоро се занимава с китара за това му препоръчвам 10-ки с тренировъчна цел, пък по-нататък може да се замисли и за 9-ки (които са стандарт, и не случайно) но засега най-добре - 10-ки, за да се попребори с тежестта им... (после като лепне 9-ките ще се чувства мноу добре ; ), а иначе му препоръчвам на този етап да не се хаби за струни, а да наблегне на свиренето, тааа... аз бих го посъветвал да си купи ня'къв Stagg или Squier за 5 кинта/комплекта и като скъса струна да не се яд-ва, тепърва ще има мноооого струни да изпокъса (това си е нещо нормално :cheers: )

... аз лично в момента ползвам ДиАдарио и мноу им се кефа ;) цената им е 10 кинта, също така се кефа и на Ърни Бол, само че забелязах че тяхното покритие не държи много, а и струват 12 кинта (ако не са им променили цената)... сега ми е интересно да пробвам Елексир, да видя и аз защо толкова много ги хвалят, само че те са и още по-скъпи

Редактирано от SPAF`
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж коегата Калата от форума сега предлага "Elixir" на мноооого добри цени по добре си вземи докато има СУПЕР СА СТРУНИТЕ!!!

колко ги дава и с каква дебелина :cheers:

... не съм видял тема някой да продава Elixir :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, от 1994-та мъча китарите и не съм късал струна досега, какви са тия изказвания не мога да разбера, ЧЕСТНО! ;)

 

Еликсира ми е на 10 месеца някъде и още държи. Едвам сега започнаха по малко да сдават багажа, но определено мога да направя година без да ме дразнят. Тъй като зависи как се съхранява китарата и кой колко свири ще кажа, че при сходно "натоварване" и грижа за инструмента с какви ли не други струни съм изкарвал около 3-4 месеца. При това още в края на 2-я месец няма следа от никел по соловите струни. Да, по-скъпи са, но мен не ме бърка да дам 10 лева повече за цяла година, но за сметка на това да се кефя ЯКО! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 1994-та мъча китарите и не съм късал струна досега

ти сериозен ли си? :blink:;);) ебати пича :exclaim: :exclaim: :exclaim: к'во стаа тука бе! аз до преди една година на около месец късах струна, па и всичките ми приятели са горе-долу така... айде при тях максимум 2-3 месеца разлика, ама никога да не скъсаш струна, ба му мамата... че аз на бас-китара 4-та съм късал и то неведнъж... наистина, сериозно ли говориш??? (не казвам че е невъзможно - просто ми е интересно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж коегата Калата от форума сега предлага "Elixir" на мноооого добри цени по добре си вземи докато има СУПЕР СА СТРУНИТЕ!!!

колко ги дава и с каква дебелина :blink:

... не съм видял тема някой да продава Elixir :think:

-= > ЦЪК <=-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.