Jump to content
Българският форум за музиканти

как да продължа това парче


fragile

Recommended Posts

парчето е с работно заглавие "Jazz" http://www.bg-sonic.com/members.php?id=285

ще се радвам да коментирате как го виждате да продължи... дали да се включат други инструменти... всичко което ви хрумне :D

Редактирано от fragile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.Според мен парчето има много потенциал.Но ако аз трябваше да го аранжирам бих започнал малко по различно.

 

Веднага щом го пуснах,атмосферата ми напомни за Pat Metheny.

 

Аз бих започнал с акордите(твоите),но с някакъв слоу атак пад и някакви семпли перкусии.Бих измислил някаква проста,мелодична тема с някакъв соло саунд(вероятно китара :blink: ).След първата тема бих пуснал пак интрото с някакво изграждане.При появяването за 2ри път на темата бих вкарал втора преплитаща се контра мелодия със саунд нещо като софт синти брас(като саунда който използваш)Тук бих вкарал и същинския груув.След това някаква Б парт.Изграждането продължава(все по наситен груув,повече инструменти и тн.Накрая нещо като преходна част накрая на която насищането да бъде най голямо с рязко връщане на груува в изходна точка и отнова интро като начална точка за започване на евентуални сола

.

 

Предполагам че не стана много ясно какво имам предвид,но ми е трудно да обясня в толкова кратък текст,а пък и не съм много ,умел боя се.А, и разбира се това е само някакъв примерен вариант,който ми хрумна спонтанно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, комплиментите накратко, става, става!

Ти си преценяваш, аз бих сложил вибрафон или ксилофон, който да се редува в по-дълги периоди с виола /не цигулка!/, и накрая един акорден. Не, не пародирам, нека стане шарено! Първата тема е - примерно, урбанистична умора, няква тегота и монотонно битие. Ами след това отграничи от сивия, но естествено елегично хубав фон гласовете, които са вътре и не се чуват: младо наточено копеле от консервата, свирещо Запа, дето няма перспектива в лайняна София, после кротко, чувствително и негледащо Планета Фолк момиче, наследствена музикантка, но с дарби. И накрая чичо, дето си спомня Маргрета Николова, но е свирил и мазурки, и валсове, и дори е бил в Чехия! Не се бъзикам, аз така го виждам.

Успех.

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе невероятни предложения :rolleyes:

между другото който иска да направи нещо върхо парчето аз работя със reason ще му предотставя файловете и ако помогне нататък ще стане яко :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой ако има желание може да одари един бас примерно отдоло... или да пробва китарка... или на каквото свири там :violin:

за да не става объркване става въпрос за парчето Jazz /на линка/... а не Световъртеж...

Редактирано от fragile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като го довършите пиши едно лс да послапя отгоре :rolleyes:

Редактирано от badhabittt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като го довършите пиши едно лс да послапя отгоре :godbless:

ок... радвам се че има ентусиасти... :green:

хайде който има желание и върху тези 1:20 да пробва нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.