Jump to content
Българският форум за музиканти

Double Hand


badhabittt

Recommended Posts

някой може ли да обесни на мен простосмъртния за double hand на бас на все повече клипчета попадам и все по интересно ми става преди съм пробвал но нещо не ми се получи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да обесни на мен простосмъртния за double hand на бас на все повече клипчета попадам и все по интересно ми става преди съм пробвал но нещо не ми се получи :)

Представяш ли си колко щеше да е хубав света, ако басистите просто кротко си свиреха бас- линиите...

Като тръгнеш да "солираш" по тесните прагчета, и да се правиш на китарист, на кого леши ритъм- секцията ??? Само на барабаните. И ритъма увисва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не е задължително.

Ако с лявата ръка свири с тапинг бас линията и във високия регистър с дяснта запълва с акорди :) ,ще се получава добре (знам от опит), особено когато няма китарист наоколо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм да кажем че досега разбрах нищо

а относно линковете аз от такива се запалих но искам да ми го обясните като на теория като за Прост басист кат мен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради някаква причина не можах да си редактирам предното си мнение (нямал съм право).

 

Явно да,ако съдя по линковете. Ще пробвам да обясня. Техниката представлява поредица от hammer-on-и върху определени прагчета по грифа, като се изпозват и двете ръце. От една школа като пример беше дадено следното:

    D5
G---7-------7-12----7-------7-12-
D-----12---------------12----------
A-5-------5-------5-------5-------      X2
E------------------------------------
  1 4  i   1 4  m  1 4   i   1 4  m
  C5
G---5-------5-12----5-------5-12-
D-----12---------------12----------
A-3-------3-------3-------3-------      X2
E------------------------------------
 1 4  i   1 4  m  1 4   i   1 4  m

 

Означенията са както следва:

1 - 1-ви пръст на лявата ръка

4 - кутрето на лявата ръката

i - показалец на дясната ръка

m - среден пръст на дясната ръка

 

Всички ноти са осмини.

 

За да се извлече достатъчно добър звук (като сила и чистота) струната трябва да бъде ударена точно. Цялото упражнение продължава с A5, B5(по-ниско от горенаписаното),C5 и Eb5 построени по същия начин. За наблюдаващия отстрани неразбиращ зрител цялото това е доста ефектно, а в същото време не е с особена трудност за изпълнителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да мерси точно такова обеснение ми трябваше сега остава да намеря сили дас седна да се помъча:D а за това че не си успял да редактираш някой е прочел мнението след което не може да се редактира мерси пак

 

ако някой има още такива упражнения да си каже

Редактирано от badhabittt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето таблатура на лунната соната изпълнена от Стю Хам (един прекрасен басист за мен).

Това не е бързо парче, ама с много ноти. Още не съм го научил цялото.

Добро начало е и за напреднали и назаднали басисти с дабълхендите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представяш ли си колко щеше да е хубав света, ако басистите просто кротко си свиреха бас- линиите...

Като тръгнеш да "солираш" по тесните прагчета, и да се правиш на китарист, на кого леши ритъм- секцията ??? Само на барабаните. И ритъма увисва.

Ахаха, много хубав :)))

Солирането в повечето случаи е кофти и не на място, да. Дори мен ме дразни, пък съм басист и се предполага че ако не друг, то поне мен трябва да ме кефи.

 

Що не може просто да си свириш като Грег Лейк - на теория 21st Century Schizoid Man на Кримсън си е И бас-соло... Ама това ще ти хрумне само ако слушаш само баса и барабаните.

 

Обаче сега точно аз ли на теб да обяснявам какви фънкарски рифове можеш да си направиш с дабъл-хенд... Не върви, трябва да е обратното :P .

 

Аз самият сравнително наскоро взех да се интересувам от тази техника. Теоритично няма нищо сложно, което е достатъчна предпоставка да започне човек да се опитва (че даже и интегрирах дабъл-хенд партии в една-две песни на групата ми).

Другото airborne си го е казал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление всички се смеят, когато подхвърля идеята за 2 баса...

Редактирано от kolega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не се занимавай с невежи ;) - давай смело - може и с три баса, стига апаратура да има :):D:P

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава тези два линка са за съвсем за начинаещи в дабъл хенд тапинга:

Едно

Две

 

П.С.

По въпроса за два + баса, може да се направи проект "2Б+" за популяризирането на идеята с примери :)

Редактирано от hippie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление всички се смеят, когато подхвърля идеята за 2 баса...

Тва хич не е за смях, доста е интересно даже...стига да има достатъчно басисти в групата :) Или пък може просто китариста да зима втория бас от време на време.

 

Представяш ли си колко щеше да е хубав света, ако басистите просто кротко си свиреха бас- линиите...

Като тръгнеш да "солираш" по тесните прагчета, и да се правиш на китарист, на кого леши ритъм- секцията ??? Само на барабаните. И ритъма увисва.

 

Еми аз като заклет фен на Tool ше ти кажа, че няма порблеми...има доста партии в новия албум където ролите са разменени: китаристът подържа ритъма а басиста солира :godbless:

 

free your mind and your bass will follow
мноо ме дивей ... :) Никифена
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.