Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е най-ниският глас във форума


vane

Recommended Posts

и на мен лично високите гласове не ми харесват особено, мина им модата по мое мнение

 

не казвам че не трябва изобщо да се пее високо, просто според мен не е уместно да се залага на високото пеене като на основно

 

тенденцията е музиката да се смъква по ниско, да пееш предимно високо тия дни е все едно да си настроиш китарата дори по високо от Ми

 

говоря от гледна точка на музиката която слушам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е, чак за мода не знам дали върви да се говори. Аз лично не харесвам (както нееднократно съм казвал) да чувам как някой измъчено взима много висок или много нисък тон. Предпочитам да слушам уверени певци, които не се мъчат да направят нечовещини с гърлото си. Мисля, че винаги е било и винаги ще бъде модерно нещата да са изпяти не високо, не ниско... а добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се кефя на напрегнати, крещящи високи... като на Ричард Патрик от Filter, Лейн Стейли от Alice in Chains, Крис Корнел и тн.

 

Глупаво е да се говори за мода в пеенето, аз се кефя на всякакви гласове, стига да има нещо интересно и уникално в тях, което да ме кара да искам да ги слушам. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак за мода не знам дали върви да се говори. Аз лично не харесвам (както нееднократно съм казвал) да чувам как някой измъчено взима много висок или много нисък тон. Предпочитам да слушам уверени певци, които не се мъчат да направят нечовещини с гърлото си. Мисля, че винаги е било и винаги ще бъде модерно нещата да са изпяти не високо, не ниско... а добре.

така е

 

точно да се пее с глас който не е естествен - важи и за ниските, но аз не мисля че при ниските може с напъване както при високите, а то от там идва простотията

 

а тия които пеят изцяло на фалцет само и само да е високо :virtuoz:

 

според мен естествения глас си звучи най добре, пък вече за диапазон всеки с колкото се родил

всичко извън този добре звучащ диапазон е зле в общи линии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фалцета си е начин на пеене, който ако се овладее добре и както всяко нещо на този свят, се използва с мярка и където трябва, звучи убийствено! А ако някой пее на фалцет само и само за да пее високо е... глупак :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.