Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е най-ниският глас във форума


vane

Recommended Posts

Възможно е и да съм в грешка...но

Тук си говорим основно за до# и до на голяма октава...а ако не съм в грешка това "ре" което чичо ни Боб пее е на контра!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да бе наистина съм му чувала записите на бобалан и съм се чудила че на съвсем ниските тонове се чува не гласът, а самата вибрация. Подобно се сещам нпример да съм чувала на музикален инструмент -орган- При изсвирен най-нискък тон -  вече не го чувам самият тон, а неговата вибрация!

Основата на всеки звук е "вибрация" или по точно казано трептене, според това с каква честота е трептенето то може да се усеща с различни органи.

 

Ухото в най добрия случай чува от 20 Хз до към 22000 Хз

 

Честотите под 20 Хз, извесни още като инфра звук се усещат от органи с по голяма площ, като диафрагмата, при условие че самия звук е достатъчно силен за да я премести толкова че да се усети

 

Честотите над 22000 Хз се наричат ултра звук, усещат се повече като дразнение отколкото като звук, въпреки това по високите класове озвучителни тела включват в характеристиките си обхват до 40-50 Кхз.

 

Аз досега не съм чувал глас който да слиза под 20 Хз, тва е условието да не се чува. Не знам колко е възможно това да е някой хармоник кратен на основия тон, тей като поне по мои наблюдения хармоницте биват по високи от основния тон, а не по ниски.

 

 

След лиричното отклонение ще се върна на темата :) В момента граничния ми тон е До#, и според някой по компетентни от мен хора бих могъл да смъкна и под До. Мъча се да направя нещо с гласа си от около месец, преди това взимах Ми с голям зор. За сега обаче До ми е немислимо :)

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже съм много начинаещ със солфежа, а пък още по-малко на английски , мога да кажа че стигам до 3 тона под C3, което би трябвало да е СОЛ обаче нямам никаква представа коя октава е...

Някой ако може да ми обясни :metalist::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Ако имаш впредвид европейския стандарт, С3 е До на 3та октава (по- точно с3, като 3ката се изписва малко по- надолу от "с"- то), но вероятно казваш за американския :cheers: , а при него С3 е голяма октава, и ако е Сол от голяма октава- той се намира на 2 тона и половина от С3, не три! На три се намира Сол бемол или Фа диез... :metalist:

Аз съм среден към висок глас (лиричен баритоно-тенор) и за това ниските ми не са кой знае колко развити- максимално стигам Ми на голяма...

При оперните певци някои Бас- гласове достигат до Фа на контра октава!!! :metalist::metalist:

Редактирано от toshevski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Ако имаш впредвид европейския стандарт, С3 е До на 3та октава (по- точно с3, като 3ката се изписва малко по- надолу от "с"- то), но вероятно казваш за американския :cheers: , а при него С3 е голяма октава, и ако е Сол от голяма октава- той се намира на 2 тона и половина от С3, не три! На три се намира Сол бемол или Фа диез... :metalist:

Аз съм среден към висок глас (лиричен баритоно-тенор) и за това ниските ми не са кой знае колко развити- максимално стигам Ми на голяма...

При оперните певци някои Бас- гласове достигат до Фа на контра октава!!! :metalist::cheers:

Значи ако C3 е ДО на голяма октава, аз стигам до ФА # на контра ? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в предишния пост в бързината съм допуснал грешка-

...и ако е Сол от голяма октава...
, имам впредвид Сол от контра октава :metalist: , а в твоят случай, както се поясни- до F# от контра октава! Браво- добри низини! :metalist:

П.П.: А във височините докъде стигаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в предишния пост в бързината съм допуснал грешка-
...и ако е Сол от голяма октава...
, имам впредвид Сол от контра октава :huh: , а в твоят случай, както се поясни- до F# от контра октава! Браво- добри низини! :virtuoz:

П.П.: А във височините докъде стигаш?

За височините незнам, ще опитам скоро докъде ще стигна... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те да се поразспееш хубаво преди да пробваш до къде ще стигне! Първо в средните си тонове, т.е. средата горе- долу на диапазона ти, ако си го знаеш, поне приблизително. След това низините и най накрая височините! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъча се да направя нещо с гласа си от около месец, преди това взимах Ми с голям зор. За сега обаче До ми е немислимо :huh:

Не ти ли е неудобно бе, LOE, цял месец да се занимаваш с пеене вече и едно до да не можеш да изкараш! :o :wall: :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли е неудобно бе, LOE, цял месец да се занимаваш с пеене вече и едно до да не можеш да изкараш! ;) :wall: B)

абе до-та изкарвам, но не и тва ниското за което иде реч

 

не се наемам да кажа коя октава е тей като стандарти много, току виж се зароди нов спор

 

мога само да кажа че е доста ниско :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за хубавата тема.Писна ми да чета как разни "вокалчета" се хвалят,че взимат някакви космически високи тонове.Не всичко е в бързото свирене и високите тонове.Аре аман от бързи китаристи и високи вокали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за хубавата тема.Писна ми да чета как разни "вокалчета" се хвалят,че взимат някакви космически високи тонове.Не всичко е в бързото свирене и високите тонове.Аре аман от бързи китаристи и високи вокали!

Извинявай, но в темата изобщо не става дума за състезателен хъс. :)

Освен ако в желанието си да изразиш пренебрежение към другите не си се объркал вокал със струни нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разни "вокалчета"

<_< Разни вокалчета, разни китаристчета, разни барабанистчета и разни пианистчета... какви са тези определения и целенасочено умаловажаване на труда и заниманието, а и за някои професията на даден тип хора? Аз от "разни вокалчета" съм се удивлявал до такава степен на височините, че съм си мислел (и си мисля), че такива неща граничат със свръхестественото... както и за други музиканти разбира се...

От скромния си опит като "вокалче" съм се научил на следното: Няма лоши певци, има несериозни, мързеливи, по- малко надарени и по- малко работили (с по- малко опит)!

Както и че няма по- добри и най- добри, има различни мнения... А относно "космическите високи тонове" съм слушал например как поп "вокалче" си пее спокойно и безпроблемно тончета на 2ра октава!?! Това не са ли добри височини? Това са даденостти, за които има смисъл "разни вокалчета" да се гордеят! По същия начин седи въпроса за низините- това са рожденни данни, които трудно и в много малка степен се развиват! Не са както е при китаристите и бързината, която визираш, става въпрос за различни неща! Затова е безмислено да бъдат сравнявани!

 

П.П.: Мисля, че съм приблизително на твоето мнение по въпроса за начина на свирене и на пеене, ако не греша от това което съм подразбрал, но проблема е, че според мен не си го изразил както трябва и част от него е обидно за някои хора! :):) Без абсолютно никакви лоши чувства! :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.