Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е най-ниският глас във форума


vane

Recommended Posts

Здравейте, интересно ми е кой може да достигне и до какви низини от вокалите тук - тъй като всички гледат да достигат големи височини, но и хубавият бас също звучи добре. Примерно аз съм стигал до до диез на голяма - 3-та октава на пианото, но по принцип - пея най много до ми - вероятно има и по ниски - аз все пак съм баритон - горе-долу.

Редактирано от vane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бобалан по принцип май е един от най-ниските гласове тук... Той е бас (истински и то :) ). Каква е целта на това питане?

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, интересно ми е кой може да достигне и до какви низини от вокалите тук - тъй като всички гледат да достигат големи височини, но и хубавият бас също звучи добре. Примерно аз съм стигал до до диез на голяма - 3-та октава на пианото, но по принцип - пея най много до ми - вероятно има и по ниски - аз все пак съм баритон - горе-долу.

вярно е , че има и по ниски. :D аз съм стигал : "си" в контра , но беше доста отдавна :) сега най вероятно бих хванал : до диез без никакви проблеми. но и аз съм съгласен с питането на CorvusCorax , каква е целта на питането? искаш да създаваш група. нещо от сорта на тейк сикс или темптейшанс :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ми беше интересно кой с колко ще се похвали и до какви низини наистина може да се стигне и как съм аз в това отношение. Но наистина при басовете имаме сериозни традиции, особено в оперното пеене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бобалана и аз гарантирам... направо кеф ми е правило, като съм го слушал да припява по разни саундчеци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми до диез е много ниско за използваемо пеене. И все пак имам запис на парче където пея ДО :)

"Самодива"?

 

По темата: Ре чисто, До# доста несигурно, леко "блуждаещо". Ако не пушех може би щеше да е по-добре, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че е "Звездица" ;) То той ще си каже;)

 

Аз лично съм стигал един-два пъти до това ре, ама съвсем на въздух, почти без глас... Какво да направя, като съм висок глас...;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че е "Звездица" :cheers:  То той ще си каже:-(

 

Аз лично съм стигал един-два пъти до това ре, ама съвсем на въздух, почти без глас... Какво да направя, като съм висок глас...:unsure:

Да бе наистина съм му чувала записите на бобалан и съм се чудила че на съвсем ниските тонове се чува не гласът, а самата вибрация. Подобно се сещам нпример да съм чувала на музикален инструмент -орган- При изсвирен най-нискък тон - вече не го чувам самият тон, а неговата вибрация!

 

 

П.С. а как го правите този номер мъжете с глас не знам... <_<

Редактирано от AlFiA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето че познах!!! Какво печеля? :godbless:

AlFiA, тоя "номер" го правят и жени, доста ефективно и то. Сега наприер се сещам за Ани Ленъкс - такива ниски вади, че на мен даже са ми ниски... И звучат много яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм стигала като женски глас до там. Откакто обаче се съсредоточих да си изработя прехода и височините, гръдният регистър нещо ми се позагуби :)

 

П.С. все пак надявам се че ще се върне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето че познах!!! Какво печеля? :P

AlFiA, тоя "номер" го правят и жени, доста ефективно и то. Сега наприер се сещам за Ани Ленъкс - такива ниски вади, че на мен даже са ми ниски... И звучат много яко.

абе едно е издържан "номер", друго е това което /не/прави бобалан :)

Подозирам че не си издържа тона... дефекта си го превръща в ефект ;)

 

 

П.С. ама бобалан, тц тц тц... видя една риба тука и ааааааайде сега да й разкатаем фамилията :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.