Jump to content
Българският форум за музиканти

Ето и 4 розови бозички от мен...


Recommended Posts

Човеко прекланям се пред таланта ти .... благодаря за хубавите мигове които прекарах слушайки това което си записал ..... красота ..... красота .....

Мерси, много се радвам, че ти е харесало! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само че думата бозички е ултра неподходяща ... просто тва е най сериозното нещо което бях чувал тук .... и хич според мене не върви такова заглавие , но автора има право ....ще чакам с нетърпение още твои творения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех машалла, младежо! Ноо си ме кефи мене колко е динамично, и на съвсем малко места звучи синтетично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак пианото е доста яко , може ли да попитам какво си ползвал , като софтуер , и дали преди да ги свириш ги разписваш или си ги помниш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линкът вече би трябвало да работи.

 

Ми значи тези четирите са си почти нещо като класическите композиции :godbless: Измислям ги предварително, нота по нота. Не ги разписвам, но ги помня и след това направо ги изсвирвам. Ако не се получи добре, записвам още веднъж, може евентуално само някоя подчаст да повторя, за да не записвам отново цялото, след това пооправям динамиката на отделни ноти, които не са станали добре, намествам и някои от тях във времето, защото не съм професионален пианист и просто нямам чак този добър контрол върху пианото във всеки един момент :godbless: Но тези корекции са да речем върху 4-5% от изсвиреното. В две от парчетата съм използвал наслагване - Тръгнал Кос и Amazing Grace, те реално са композиции за три ръце :P

 

За софтуера. Използвал съм Steinberg The Grand VST, което е около 1GB семплирано пиано, но си използва изцяло собствен енджин, който включва симулация на резонанс на струните и т.н. Като MIDI контролер съм използвал електронно пиано Yamaha P90, като съм правил собствена настройка на кривите на динамика на програмата, за да съответства на тази на пианото. Записвал съм в Cubase SX и съм позлвал стандартния Reverb B, с мой пресет.

 

Като цяло аз не композирам много, обикновено предимно импровизирам и много рядко свиря все едно и също нещо, но не обичам да се записвам, защото все нещо не си харесвам. Но и това композиторското, в което правя точно дефинирана композиция, го има в мен и точно него съм представил тук :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам идеи, също и почти готови, а и изцяло готови композиции като за цял албум, ама някой ден трябва да си седна на газо да ги довърша и запиша :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.