Jump to content
Българският форум за музиканти

МИДИ,компютър


s.y.n.t.h

Recommended Posts

Имам следния проблем-опитвам се да свиря на софтуерните синтезатори на компютъра с моя хардуерен синтезатор,но явно нещо съм объркал настройките.Звуковата ми карта е на CREATIVE SOUNDBLASTER PCI 128,имам кабел който в единия край е за game port-a,а другите са за MIDI IN и OUT.Oт game port-a вкарвам MIDI OUT на кабела в MIDI IN на синтезатора с клавиатурата.На настрийките за MIDI на компютъра му давам да засича мидито от CREATIVE SOUNDBLASTER PCI 128,същото правя и със софтуерния синтезатор,на които искам да свиря,и...нищо.Никакъв звук,пръщене,нищо!Клавиатурата съм нагласил да приема миди на 1-ви канал,компютъра да изпраща на 1-ви канал?Ако някой може да помогне с нещо ще съм много благодарен!Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че си объркал посоките, друже. Опитай от изхода на клавиатурата във входа на саунд картата. Аз с МИДИ кабели не съм си играл, но така е по-логично да стане. Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моите миди кабели (Гейм порт-МИДИ / УСБ - миди ) на ДИН конекторите надписите са сложени по системата - кое къде да пъхнеш.

МИДИ ИН - в ИН на синта

АУт в АУТ на синта

а не както примерно би било ако са два синта - АУТ в ИН и ИН в ОУТ.

Няма страшно - нищо няма да изгори - менкай ги до успех.

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо - значи Миди сигналът идва от синтезатора, а не от компа, така че трябва да включиш IN кабела в OUT на синта. УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо - значи Миди сигналът идва от синтезатора, а не от компа, така че трябва да включиш IN кабела в OUT на синта. УСПЕХ

Ейй!Разгеле!След толкова опити...Zmejcho даде правилния отговор.Мерси много на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Миди сигнала не винаги се ползва САМО от синта . Ако изключиш локала на синта то той подава миди на ПЦ-то (без да свири самия той примерно) и ако си си пуснал миди ехо режима - пак се връща в синта - т.е. ПЦто дава МиДи на синта.... и той си засвирва все едно не си изключил локала. (или както са го кръстили там производителите на синта този режим някой ми обясняваше преди години че се наричало вътрешно ТРУ...не знам дали така е правилно.)

 

За всичко това (работя със сонар и мналите му наименования) си има индикация. Кога влиза в компа кога излиза от компа.

 

естествено е да се кръстосат кабелите ИН в АУТ ... АУТ в ИН ама явно тези които съм купувал през годините (3 броя общо) са за кретени и са надписани кретенски. ОБЪРКВАЩО Е НЯМА СЪМНЕНИЕ

 

А не схващам думите на автора - СЛЕД ТОЛКОВА ОПИТИ - те са два опита - ако не стане отраз - разменяш ДВАТА КАБЕЛА и става. И автора на темата още в началото е направил така както трябва но май не е довършил свързването - което е странно.

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейй!Разгеле!След толкова опити...Zmejcho даде правилния отговор.Мерси много на всички!

Е, и останалите казахме същото, ама карай. Пак не спечелихме Спрайтче... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.