Jump to content
Българският форум за музиканти

Визуален ефект за барабани


Recommended Posts

Ми например в иБей има готови Ардуино Про Мини налепени платки под 3$ или под 5лв.!

Даже съм си купил няколко и си работят нормално :)

Контролера е ATMega 328P и има 6 хардуерни ШИМ изхода и 8 аналогови входа. Т.е за 6 тупана нямаш грижи да им правиш ефект.

Не знам като бързодействие колко ще насмогне, защото четене на аналоговите входове е една от най-бавните операции като цяло.

Схемата около Ардуиното е доволно проста. Самите пиезо датчици не знам по колко вървят. Светодиодните ленти май са по 2лв./метър най-евтините.

Като максимум за чарколяци според мен няма да надхвърли 50лв. за всичко.

Може да се направи да свети постоянно и при удар да се намаля интензитета, може и обратното - да светват само при удар. И това може да е на бутонче и да си ги цъкаш както ти е кеф :)

Ако ми остане време тия дни може да нацъкам една схема набързо и да направя проста сметка за материалите, но днес и утре няма да е...

Редактирано от dzwer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може. Може да се комбинират нещата, светодиоди и импулсна лампа. Стробоскоп с управление на тъпана,гледал съм преди години такова нещо на един концерт,ефектът е впечатляващ! Стробоскопът беше настроен с по-висока честота на импулсите и при удар по тъпана пускаше 2-3 "светкавици",като лампите бяха няколко около целия комплект ударни. При напълно затъмнена сцена ефектът беше изключителен-сякаш целият подиум  с ударните се повдигаше във въздуха! Само че ако се използват пиезодатчици дали няма да се повредят от силните вибрации? Все пак там ще бъдат подложени на значителни удари! Всичко е въпрос на експерименти,само човек да има време ,умения и мерак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.