Jump to content
Българският форум за музиканти

Предпочитани методи за добавяне на крънч към кривоч на усилвател


Slacoth

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Е, ако ампа е лампов, мисля че си  би бил самодостатъчен... 

 

Говорим си за транзисторно изпълнение.Не че това е проблем, аз лично много харесвам транзисторните усилватели на Marshall от 90-те.Имат много приятен чист канал.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори да е лампов, не е задължително, да е самодостатъчен. Едни чисти канали на (лампови ампове) звучат много чисто, други имат плавен преход между чисто и крънч, трети кривят рязко и грубо при претоварване, четвърти никога не се изчистват твърде добре, освен ако не се постараеш и от волюма на китарата. Някои звучат равномерно, други имат изцъклени високи, прекомерно голяма звънливост и т.н. Това, как ще звучи усилвателя с буустер, много зависи не само от бустера, а и от поведението на усилвателя по принцип. Понеже повечето транзисторни усилватели имат много чист клийн канал, който след определено ниво започва рязко и грозно да изкривява, често не се получава същия ефект, както при буустване на някои лампови усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междо другото искам да ти благодаря.

С инфото за подмяна на диодите ми помогна да се реша на една стъпка, за която принципно се колебаех.

Ти потвърди моите лаишки познания и сега имам един по-добре звучащ дисторшън.

Всъщност става въпрос за възстановяване, а не за модване, защото някой по-голям лаик и от мен беше издевателствал върху ефекта, а схема не можах да открия и затова се колебаех.Проблема е решен и съм много доволен, защото ефекта звучи като бройката, която имах преди години.

 

:thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.