Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на пикапи


killer

Recommended Posts

а и според човека който прави китарчето това е по-добрия вариант

Хъммм интересно :)

Ама не знам дали е по-добрия вариант, зависи какъв звук търсиш де.

Я кажи кво ще използвате за гриф/фингърборд, щото тва има също голямо значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@killer, браво!!!

Има само едно-две неща, с които не съм много съгласен.

1. Paf за bridge и Air Norton за neck ми се вижда малко несъобразена комбинация.

Не виждам логиката neck до ти е с по-голям output от bridge!!!

2. Съпротивление се мери в омове, не във волтове :)

3. Tone Zone е с по-голям output от Evolution-а (ако някой се интересува как звучи Tone Zone - Paul Gilbert, за Evolution няма смисъл да казвам :) ).

4. Evolution-a минава за middle/hot humbucker. Tone Zone си минава за hot - мисля малко над 17 килоома беше. Да не говорим за X2N, който май беше към 20-тина и май отгоре. Еvolution-а ако се не лъжа беше около 15-тина килоома.

Мисля, че Air Norton се прави за neck само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама не знам дали е по-добрия вариант, зависи какъв звук търсиш де.

Я кажи кво ще използвате за гриф/фингърборд, щото тва има също голямо значение

Грифа е maple, а фингърборд-а е абанос (ebony)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази комбинация от дървета ще ти даде много ясен и остър звук, така че ако сложиш и много екстремни адаптери на това, възможно е да получиш прекалено остро и 'рязко' звучене

А и само да те предупредя че този твърд ясен е тежичък. Китарата ще тежи доста повече от един среден ибанец примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър избор за дървения по грифа :) Абаноса е мноо мноо добро...

Между другото блатния ясен (суопм еш) е доста добро дърво за китари :) Има много добра артикулация, ясен (хехе) и плътен звук. За Хард еш не знам, но Пакман има право ;)

 

Бтв. съпротивлението при адаптерите е малко относителна величина...за измерване на хот/лоу ... индуктивността е луеко по-добър измерител, когато говорим за адаптери....

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бтв. съпротивлението при адаптерите е малко относителна величина...

мда монго относителна си е даже :) не по-малко важен е вида/размера на магнитите и polepieces съответно, формата на намотките и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази комбинация от дървета ще ти даде много ясен и остър звук, така че ако сложиш и много екстремни адаптери на това, възможно е да получиш прекалено остро и 'рязко' звучене

А и само да те предупредя че този твърд ясен е тежичък. Китарата ще тежи доста повече от един среден ибанец примерно.

Аз за това именно питам за модел, който ще звучи хем металски, хем ще е достатъчно мек и плътен...в никакъв случай не искам да е прекалено рязък или мазен звука...лошото е че не разбирам много от адаптори, затова благодаря много на всички че давате съвети!

 

А за тежеста не се притеснявам особено...вярно че ще стане към 5 км китарчето, но все пак това се отразява на звука

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вярно че ще стане към 5 км китарчето

;) ?!? 5 километра китара ?!? :)

:) Това трябва да се види ! ! ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) сладурско се получи - може да се съберем да патентоваме нещо заедно - китара,на която да свирят едновременно 5 - 6 стотин човека,примерно :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) сладурско се получи - може да се съберем да патентоваме нещо заедно - китара,на която да свирят едновременно 5 - 6 стотин човека,примерно :)

Струните-от братята роми- ша ги накараме да ни резнат малко ж'ца от далекопровод ;)

 

А за адаптери - ша гепнеме два-три трансформатора от АЕЦ-а... те и без тва в скоро време няма да им трябват ;)

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам...интересно ще се получи :)

особено дължината на позициите :guitar: :)

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме го ударили на оффтопик :)

 

Yamaha RGX-420 S. ... Pickups: 2 x Ceramic Humbucker

 

какво се визира с това керамични ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.