Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква ел. китара да си купя.


Heavy_metalist

Recommended Posts

Здр. на всички,нов съм тука ама ще се постарая по скоро да вляза в час :)

 

Сигурен съм че има доста такива теми за което се извинявам - сега моя проблем.В процес на спестяване съм,ама дай боже с малко помощ от спонсорите (родителите) да събера достатъчно кинти (около 400 лв) и искам да си купя е.л китара. В момента свиря на акустична и се уча.Проблема е там че съм пълен индианец във ел. китари може би дет знам някоя др марка по извесна ама ... та ако можете да ме въведете малко в теорията ;) и как да си избера добра китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избираш по марка,удобство,звук и външен вид

И по пари :bravo:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара не се избира лесно.:bravo: Този процес е нещо като "вълшебната пръчица на Хари Потър". :bravo::bravo:

 

OffTopic:

Според мен трябва да се направи една голяма темичка "Избор на Китара" (ще се захвана още утре), която да представлява един обширен ФАК за търсещите инструмент музиканти. По този начин всякакви теми, подобни на тази, ще отпаднат - включително и топици от сорта на "Каква китара ми трябва за това/онова? Каква китара трябва за еди кой си стил?".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[...]

OffTopic:

Според мен трябва да се направи една голяма темичка "Избор на Китара" (ще се захвана още утре), която да представлява един обширен ФАК за търсещите инструмент музиканти. По този начин всякакви теми, подобни на тази, ще отпаднат - включително и топици от сорта на "Каква китара ми трябва за това/онова? Каква китара трябва за еди кой си стил?".

мда... наистина би било доста полезно.... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се направи една голяма темичка "Избор на Китара"

Ще е добре ако има линк до тази темичка : 10 метъл китари на ниска цена!

Аз лично я намерих за доста полезна преди време..

Има и друг вариант - модовете просто да я пиннат отгоре (ако нямат нищо против..)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търсих подобна тема тука ама не намерих и за тва пуснах таз.А иначе определено на мен ми треа за тежка музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не очаквай, че първата китара, която си купиш ще е хубава. Винаги ще се намери по-хубава за тея пари:jazzband: Първият път е така. Взимаш я, след това почваш да разбираш кое и куца сравнение с другите и да се ядосваш, и да се радваш, че нещо и е по-добро от другите.

Най- добрият вариант е да отидеш с някой приател, който разбира. Ако това няма как да стане просто гледаш 2-3 магазина, зависи от кой град си и дали има какво да гледаш, питаш продавача. Продавачите винаги искат да набутат най-скъпата стока, но пък хубавото е, че в повечето случай по-скъпото излиза по-евтино и си струва. Все пак не забравяй да кажеш на продавачите или приятеля ти какъв стил искаш да свириш.

Успех с пазаруването и се похвали после какво си си купил.:punkband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не очаквай, че първата китара, която си купиш ще е хубава. Винаги ще се намери по-хубава за тея пари:virtuoz:

Не съм съгласен с написаното :punkband:

Ако я избере с някой, който е по в час

... и преди това почете малко из нета :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемам забележката, затова и препоръчах да му помогне някой.Струва ми се ,че да гледа и да не гледа в интернет, многог трудно ще се ориентира отначало, поне на мен ми беше. Наложи ми се сам да си купя китара и се оказа, че не съм си взел лоша китара, но е имало и по-добри оферти, ама кой да ми каже. :P

Нищо и сега не се оплаквам. ;)

Айде, спирам с офф-топика, за който се извинявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем аз тва се опитвам да се ориентирам ... че иначе нямам мн познати които свирят и разбират от китари ... а аз не разбирам вообще, до ся се съм си карал с една Кремона,акустичка ама тя е била на баща ми ... и е по наследство (нищо че тои е цапнат в ръцете и си няма и понятие от свирене :P ) Та за това искам да вляза в час,че да моа си купя хубава китара ;)

Редактирано от Heavy_metalist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм, аз лично бих си купил китарка от форума... в крайна сметка (освен от лични приятели) тук са най-добрите офертички, па да не говориме че някой ако тръгне да върти голямата търговия, всички се нахвърлят, е! верно - успамват му темата, ама поне така всички цени се придържат в норми :P до де събереш парички има време сигруно... таа треа като имаш кинтите да почнеш да гледаш в раздел "купувам, продавам, подарявам" :P за да не те хване яд преди т'ва че не си имал кинтите за някоя бичкия ;)

иначе според мен китара за по-тежка музика трябва да бъде горе-долу ...

поне един хъмбъкер на бридж-позиция (за да има по-режещ звук, да няма хъм-а от единичните адаптори и да са по-одчетливи дабъл-хендите, хамър-оните, флажолетите), задължително удобен грив (тъничък с по-малък радиус, и по-широчки прагчета за удобство при извиване и бързи пасажи) съответно гледаш грифа да не крив... или поне не брутално крив, колкото повече прагчета - толкова по-добре (дава ти повече възможности)... не те интересува дали има ръчка - по-добре е да няма (няма да ти влезе в употреба, пък и да решиш да я ползваш - тя ще разстройва, а в такъв случай няма смисъл! ако е със статично магаре ще извади по-качествен звук) трябва съответно да чуеш дали вади добър звук (на теб ще ти е по-трудничко да го прецениш - за това трябва да имаш някой приятел-разбирач с тебе), това зависи предимно от адапторите и от дървото от което е направена... проверяваш задължително от какво дърво е китарката (много е важно, пък адапторите лесно можеш да си ги смениш ако не те кефат ;) )

принципно те съветвам да не се изхвърляш с първата китарка... в крайна сметка, както каза един съфорумник... същото което свириш на кремоната за 20 лева, ще изсвириш и на Фендъра за 2000 лева

успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.