Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer B1800x Pro


HackoBoy

Recommended Posts

здр закупих си една бройка до утре ще получа и стъпалото за нея

сега я карам на 200ватово /8 ома и за сега ми допада доста звука

 

ама отзад има два конектора Speakon

http://www.behringer.com/02_products/prodd...O&type=230', 500,410)

 

сега в момента ми е на пасив - ключето а усилвателя е включен на входната ?

дайте инфо относно начините на монтаж към стъпало

но мисля че тази марка е добра и като се има в предвид че стиловете които слушам са перфектни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и на теб и честито за покупката!

Не е лош субуферът... :)

Правилно си го вързал...

Изхода на стъпалото го вързваш в ин на колоната като проводниците ги свързваш на 1+ , 1- на спикона и ключето ти е на пасив...

2+ , 2- ти са байпас...

Оутпута ти служи за връзка към широколентова колона като ако използваш неговите 1+ , 1- ползваш вграденият в уфера пасивен кросоувър а ако използваш 2+ , 2- само бай пас и взимаш фул рейндж сигнал без да минаваш през вграденият кросоувър...

Ако ще използваш субуфера като самостоятелен такъв без да му ползваш кросоувъра и без да взимаш сигнал от него за топова колона начинът по който си го вързал вече е най-удачният... :)

Като заключение само да ти кажа че за да използваш пълният капацитет ма този субуфер ти трябва стъпало с мощност поне 600 Вата на 8 ома...

Това е...

Успех!!! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стъпалото е biema pa700

на единият канал е закачена и съм доволен

мога да си извадя джамовете с песента на

Busta rhymes touch it

godsmak awake

и много други песни

ако не внимавам ))))

за какво се ползва : ЛИМИТЕРА

И ИМАМ входна чувствителност : 0.77v 26dB 1.4V

Редактирано от HackoBoy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами можеше да си вземеш и моноблок при условие че захранваш само един субуфер както разбирам от постовете ти...

Ама нищо тъкмо след време ако решиш да си вземеш втори ще има с какво да го захраниш... ;)

Лимитера в зависимост от вида му или изключва стъпалото или ограничава гейна му по вход за да защити колоните а и самото стъпало от екстремно високи и опасни за апаратурата нива...

Първите лимитери бяха в основата си релейни контактори които сработваха при подаването на определен по-висок потенциал от сензорите на крайните транзистори и стъпалото направо изключваше и не можеше да се пусне докато този потенциал не намалее до зададената му стойност...

След това се появиха електронните лимитери които коригираха коефициента на усилване по вход без да спират работата на стъпалото но неприятното беше че при прегряване грубо казано режеха ниски и високи и оставаха само гадните среди...

Тоест за да запазят коефициента на усилване те свиваха честотната лента...

Последното поколение лимитери са т.нар. интелигентни лимитери които са в повечете случаи с микропроцесорно управление и те действат избирателно в тясна честотна лента независимо за всеки канал или пък просто редуцират резките нараствания на коефициента на усилване до допустимите за крайните транзистори нива...

Това е в общи линии...

Желателно е ако имаш копче за включване и изключване на лимитера да видиш в какво положение е то и да си го включиш ако не е включено...

Входната чувствителност не те касае кой знае колко но общо казано това е прагът от който усилвателят започва да детектира че към него има подаден звуков сигнал и да го индицира...

Надявам се съм бил полезен...

Успех ти желая!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много за изчерпателният отговор зацепих за какво се ползва

и в момента ми е на (включено състояние)

 

ами взех си стерео усилвател понеже

1:има по подробни данни на самото стъпало спрямо моноблока

ако говорим за тази марка

но понеже си купих в началото на годината по слаб модел W220

и съм много доволен та затова пак същата марка

поне такъв съм си едно нещо като ми допада що да не е пак от него

а за избора на стъпало просто имах някаква сума и за нея се прях на нещо(W220)

 

може една каса моято да свири най-ниските а тази басс-каса с която съм

да не свири прекалено ниско на от 60Херца нагоре

това след няколко години ще го обсъждам за сега съм доволен

със покупката ми )))

и някаде един ми вика че този басс-бокс не ставал

друг вика че ставал

и така също и мнения за усилвателите БИЕМА

Редактирано от HackoBoy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля пак заповядай... ;)

Радвам се че съм успял да бъда полезен... ;)

Няма лошо това за усилвателя както и това да делиш честотната лента на ниските на два ууфара...

Ама това както сам казваш след време... ;)

Най-важното сега е че си доволен от избора си...

Относно това кое ставало и кое не ставало какво да ти кажа...

То РАЗБИРАЧИ много се навъдиха напоследък...

Хора плюещи BEHRINGER още повече...

Даже имам чувството че има организиран анти Беринджър синдикат тук в този форум...!!!

Който свари плюе...

Ползвал или не ползвал съответният продукт, плюе...

Ама както и да е...

Лично аз съм така да се каже обвързан с Беринджър от 2001 година насам и досега нито веднъж (да чукна на дърво) не съм имал проблеми...

Говоря ти за сериозно използване от поне две клубни участия седмично, пътуване и разнасяне на цялата менажерия и по други градове и отделно участия по частни партите и озвучаване и организиране на концерти и т.н.

На Беринджър имам две стъпала, кросоувър, миксер, няколко ефект процесора, субуфери...

За съпоставка да кажа че имам и миксер и ефект процесор и на Алесис, топови колони на JBL и стъпала на Crown...

Не се хваля с какво разполагам...

Просто споделям...!!!

Та искам да ти кажа че Беринджур се държат много прилично независимо дали са на голяма сцена или в малък клуб и определено се справят със задачите за които са създадени...

Е не може от тях да се иска и очаква чудо но определено са на ниво!!!

Също така според мен няма по-сносен продукт който да отговаря и да си заслужава съотношението цена-качество което може би е на първо място за нас тук в България...

Това е моето мнение...

В заключение да ти кажа че според мен хубаво е човек да разчита на собственият си вкус, интуиция и музикален усет отколкото сляпо да вярва в хорски мнения които се стремят да му наложат някакво мото или изкуствен идеал...

Вярвам че имаш усет за Музиката и ти желая много късмет и успехи!!! ;)

И да събаряш яко с уфера!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.