Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо за китарата ми.....


philphil

Recommended Posts

:ph34r: аа на китарата ми имам едно тремоло(няква ръчка) м тя сваля тоновете като я исползвам и може само да вибрира......а на някой китари има друг вид такава ръчка не знам как и е името м тя опъва струните и яко квичи и повдига тоновете доста......та някои може ли да ми каже как на моята китара да направа такава, ако е възможно де....нещо схема тва онва ако има.......... ще съм много благодарен... )пишете ми на лично(

 

:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По принцип можеш да настроиш тремолото "на кантар", така, че да може и да качва. Настрои го така, че в неутрално положение, то да не е легнало върху тялото, а да е малко наклонено напред(все едно си натиснал ръчката, така, че да свалиш 1-1.5 тона). Така ще имаш и ход назад.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ше трябва и някое минименгеменце да туриш на струните горе за заключване че ако дърпаш с тремолото на горе и надолу ше стане манджа с праз.

Като цяло заеби е положението.Ако имаш кинти за Китара с ФЛойд си земи по добре ше е.От друга страна ако сега започваш което май е така по добре си постържи малко с твойта да усетиш тръпката горе долу и после пазарувай Гуидар с Флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм така ще е май май......м да

м обясни как иначе мога да го направа такоа, ще съм благодарен много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами може да поотопуснеш планката, която държи пружините, която се намира под задния капак. Тя се държи на 2 винта. Отпусни ги малко, така, че при настроена китара, тремолото да е наклонени напред леко(колкото ти трябва).

 

Иначе заключване наистина няма да ти е излишно, но може и по-натам(за него трябва и лютиерска намеса).

Опитай се като слагаш струни да ги режеш така, че на ключовете да има по около 2- 2 и положина навивки, а не по 10 примерно. Така малко ще понамалиш ефекта на размотаване на струната.

 

Друго нещо - долния край на струната(при главичките, там, дето е оплетена) можеш да пробваш преди да поставиш струните, да понапоиш с каноконлит, и да изчакаш няколко часа да изсъхне, за да не се разплитат така лесно отдолу струните.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м къв капак ,на китарата ми няма никав капак, там долу има само едно тремоло и некво железо, кажи ми как ти е е-майла да ти пратя снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами заменям Скуайр с тремоло за Гибсън- фиксед бридж.. :ph34r:  :ph34r:

Скуайър с флойд? Това трябва да се види...

От сериите "Stagemaster" и "Showmaster" на "Squier" има модели с Флойд роуз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем шанс

 

 

щт си купвам напрао нова китара с такоа видело се е ......

;)

Пич,ако свириш отскоро не ти трябва флойд,

първо трябва пръстите да работят както

трябва,па останалото са подробности ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.