Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за струни


kiik

Recommended Posts

И в същото време ако има марка на която да продават най - много фалшификати в България също...

 

Това винаги е голям проблем ако не купуваш от официалния дистрибутор... Последния път се сблъсках с едни струни 0.11 дето се водеха Фендер и на края на 1 вата седмица вече почнаха да бръждят на тенеке...

 

Скоро получих добър съвет от един съфорумник - когато не купувам от официалния дистрибутор в България да купувам струни Ямаха, не са известни и никой не си играе да ги фалшифицира.

 

Също така Earnie Ball в xxxx досега са действали безотказно при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сложи си други струни,Д'дарио са едни

от най-калпавите струни с които съм свирил

Леко , леко :D....ако има марка с която свирят най-много китарни величиа това е Д'Адарио...

Да, ама не от тези дето се продават в България...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6тото сме си манияци, че някой непрекъснато ни фалшифицира и ни прецаква. Просто манталитет, пардон.... прост манталитет исках да кажа!!!

 

,,Ей, копеле, найш ли, че Димарциото в Райзинга били фалшиви?", примерно...

 

:wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото господа, не знам как се обяснява фактът че струни Фендер, които се използват съвсем нормално, от човек, който има опит с тези неща, просто НЯМА как за една седмица вече да са изгубили почти всякакви качества, да са почнали да почерняват стабилно, да звучат като тенекия и да бръждят.

 

И не ми минавайте с теорията че това е щото на Фендер не са им толкова добри струните, понеже съм позлвал и друг път, когато съм бил извън България.

 

Ако някой от вас двамата "умници" ми предложи някакво друго логично и ясно обяснение на този факт ще се радвам, ако не, просто не приемам глупостите ви за "параноята" и прецакването.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калояне,засега ще приема,че все още не искаш!

 

Но докато не се извиниш,няма да получиш логичното обяснение,за което питаш!

 

 

Ако ти дойде друг акъл - информирай,ако ли не - сърди се на себе си!

По някое време ще спра,да смятам,"че все още не искаш"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, бе, споко, разбирам те!!! :)

Язе преди време си бях взел едно Димарцио от България, от Райзинга... И не звучеше както трябва, не6то ми дрънчеше. Години по-късно си взех едно от Испания и беше разбивка отсекъде.

:):):D

 

 

А, серизно по темата - се ми се струва, че е безумно ясен фактът, че две отделни седмици един и съ6ти човек не се поти по еднакъв начин и в България климатът е по-различен от този в Дойчланд.

 

А, дори и самолетните титанови сплави се износват по-бързо при определени условия.

 

Та, помисли за тез не6тица дребни, наречени ,,глупости", преди да драЗнеш следу6тия пост.

 

Сус здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля в тая тема да питам - смених си струните и сега новите леко дрънчат на метал и като хвана някой акорд и малко дрънчи не звучи особено чисто - защо се получава така ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполага се, че продуктите са направени с достатъчно качество, за да не се влияят чак до такава степен от подобни фактори. Между месец и седмица има четворна разлика. Да не говорим че потенето е далеч по - малък фактор, когато човек има навика да си забърсва струните след свирене. И последно, по тази логика в Германия и Унгария, където кой каквото иска да ми разправя е по - влажно от тук би трябвало струните да стигат до това състояние доста по - бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля в тая тема да питам - смених си струните и сега новите леко дрънчат на метал и като хвана някой акорд и малко дрънчи не звучи особено чисто - защо се получава така ?

Ами, народа точно за тоя ефект се бори. Това ,,дрънчене", както го наричаш ти е характера на новите свежи струни и често пъти хубавите такива се отъждествяват с способността им максимално дълго време да останат така ,,дрънча6ти". Абе, вкусове всякакви!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно, по тази логика в Германия и Унгария, където кой каквото иска да ми разправя е по - влажно от тук би трябвало струните да стигат до това състояние доста по - бързо.

Е, именно, де :) Би трябвало...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е последно какво стана - да си връщам ли струните от кухарката на електрическата или какво да правя....казвам ви новите ми струни (за ел. китара) дрънчат ужасно и маи и се разстройват....нормално ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.