Jump to content
Българският форум за музиканти

Интересуват ме няколко нещица


vlaefff

Recommended Posts

Та вчера си закупих Vamp2 и не съм особено очарован от това синьо нещо и за това искам вашите мнения. Може би трябва да се поразровя във функциите му. А вторият ми въпрос е относто направата на лампов предусилвател, който прилично да изкривява. Може ли някой от вас да се срави с това и какви пари ще излезне. И трето в рубриката направено от съфорумци има някакъв дисторжън, който изглежда доста сносен, но искам да го чуя, а линка не работи. Как може да стане това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си пьрвия - нито последния

явно си очаквал прекалено много от вампа

лампов преамп който прилично да изкривява - по добре си купи фирмен

вече ведньж си се набутал - направи си извода

фирмен на втора рька - от 300 нагоре(а ще има и екстри и вид който никога няма да получиш от правеняк)

 

за жалост в момента нямам лампов за продажба

 

мога да ти предложа бартер за моя винтидж преамп -транзисторен е

предполагам звука му е по - добьр от този на вампа

(тук евентуално Делян може да се изкаже - защото той я чувал Винтиджа и е имал вамп)

но пьк има само 2 звука -за ритьм и соло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М даааа а значи по схема например някоя за лампово предусилвателче от типа на Silver Dragon няма да го достигне по звучене за вида не ме интересува чак толкова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж ся, ламповия преамп сам по себе си нищо не значи - за да получиш як звук от него трябва да го боцнеш в добро лампово стъпало - а не в 15 годишен Лариос или във Вампа със спикър симулациите

 

разцъкай вампа - може би ще намериш твоя звук - просто не си седнал да ис поиграеш - макар че ако очакваш да звучиш като идолите си - бъди далеч от мисълта :godbless: важен е фийлинга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вамп-а е хубава играчка, до преди няколко дни имах такъв и за свирене вкъщи напълно удовлетворяваше нуждите ми, просто си трябва повече занимавка за да си докараш сносен звук, тъй че не се отчаиваи :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...с В-ампа може да докраш доста читав звук...ама забрави за готовите пресети...най-добре става ако почнеш да градиш новия звук от нулата...1.избери си усилвател...най-добри според мен са "модерн хай гейн" и "ректифайд хай гейн" за резачка, а "класик клийн" за чисто...освен ако не свириш блус разбира се...2.настрой корекциите на усилвателя...високи...средни...ниски...докато през това време и ефекта и реверба са на нула...3.избери си ефект и му пипни корекциите...4.избери си подходящ реверб и не го пркалявай в общия микс...накрая може и да се изненадаш колко удачно би могла да сработи комбинацията...обаче...1.няма начин Вампа дето струва 250лв. да прозвучи като лампов усилвател за 2500лв. ...логично...2.не очаквай да извадиш прекалено твърд металски звук...резачките на Вампа по скоро звучат меко и по-рокаджийски...въпреки че аз лично свиря нещо като метал а си ми върши читава работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно имаш предвид по "лампов преамп", защото един прост педал с 2 лампи е лампов преамп, но и един JMP-1 също е преамп. Трябва да кажеш по-точно какво искаш, за да ти отговорим дали може да се направи и колко ще струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нещо от сорта на ефекта Силвер драгон на Роктрон. Той е с енда лампа 12AX7 и смесва транзисторно с лампово изкривяване.... http://www.rocktron.com/products/silver.html За такова нещо питам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам цената му, ако можеш да си го намериш за толкова пари го вземи, защото правено няма да излезе по-евтино. Имам съмнения, че лампата в този педал работи с ниско анодно напрежение и е там само за украса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го пробвах с моя учител по китара, който "предполагам" че разбира тва онова и ми каза че си се чувства лампата. Да има други такива като това, в които наистина лампата седи само за украса и само свети, но този Силвер Драгон си е доста сериозен. Само че тук струва 330 лв. хахха. Дилърите ни се присмиват ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.