Jump to content
Българският форум за музиканти

Sustain pedal


Vassi Kaneva

Recommended Posts

Здравейте, 

 

 Може  въпросът ми да е доста аматьорски, но ще се радвам ако някой по-опитен със синтезатори  сподели своя опит :) 

Преди доста време си взех sustain pedal за моя синтезатор  Yamaha E413 . Самият педал е Kurzweil . 

 

Едва наскоро, след сериозно престояване, имах време да го изпробвам, и какво да чуя - той работи на обратно :) Когато натискам педала звуците са нормални, а за sustain  ефект трябва да го отпусна !? Точно обратното на класическото пиано ( с което съм си свикнала :)) . Интересното е , че при "рестарт" на синтезатора на моменти проблемът се правя, но след време се появява пак . 

 

Търсих и в нета , и по всички материали, които имам при себе си, но не намирам настройка, която да променя по такъв начин  функцията. 

 

Пропускам ли нещо или ми трябва нов педал? 

 

Благодаря предварително за Вашата помощ ! :)

 

Поздрави: 

 

 

Васи 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да опиташ да стартираш пианото с натиснат педал. Друг вариант е да има ключе на самия педал за смяна на режима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мерси за бързия отговор!

Няма ключе ....  пробвах да стартирам  с натиснат педал няаколко пъти , но непрекъснато се включва в режима, който описах, Единствено повторно стартиране без натиснат педал помага, но не всеки път . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено или има настройка в менюто на синта, или той (синта) автоматично разпознава педала. 

Педалите се правят в два варианта - нормално включен контакт или нормално изключен контакт. В менюто на клавирите обикновено е обозначено като Polarity of Pedal (Switch) и е + и -.

След дългогодишно използване на един педал обикновено контактите на ключето се замърсяват и правят по-лош контакт. Аз преправих всички педали, които имам на нормално отворен контакт. По този начин, ако натисна педала и той направи лош контакт (т.е. никакъв), звукът няма да продължи да звучи, което е неприятно, но не "фатално". Преди да си обърна поляритета на педалите страдах от това, че докато свиря и съм пуснал педала, клавирът засича, че е натиснат и задържаше звука, което водеше до тотална какафония.

Т.е. може и контактите на ключето на педала да са се замърсили и това да води до посочения проблем. Ако имаш опит, отваряш, почистваш и затваряш. Ако не - намираш някой техник, който да го оправи. Вариант 3 - купуваш си нов педал.

Редактирано от SGEORGE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да изключиш синта ,да извадиш жака на педала,отново да вкараш жака и чак тогава да включиш свиркатА,това важи за всички машинки дето нямат в менюто опция за смяна на поляритета

Редактирано от bras72
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо.Имах пср413 и съм включвал педала при включено положение и си работеше както трябва,тоест при натиснато положение.Така и не го ползвах.Състейн педала си беше за Ямаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bras 72, преди твоя съвет , без да следвам инструкции и просто по усет :)  , направих нещо подобно и точно това ми оправи проблема. Още не съм тествала достатъчно време , но се надявам да е трайно :) 

Благодаря много навсички!

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.