Jump to content
Българският форум за музиканти

Микрофон за запис на пиано


asen76

Recommended Posts

Здравейте,

 

В момента разполагам с един Samson C01 Usb микрофон и за коледа искам да си взема нещо по-добро за любителски запис на пиано.

Какво ще ми препоръчате с бюджет около 500-700лв ( ~400EUR) ?

 

Примерно с Focusrite Scarlette2i2 и микрофон Audio-Technica AT2035 ще има ли значимо подобрение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скарлет серията не са лоши, но точно този има много чувствителни преампи и често клипва, а за тракинг на пиано обикновено се ползват 2 микрофона, тъй като се записва стерео ;)

По-добре си вземи 2i4 + Bheinrger C2 + останалите пари за акустични третиране на стаята ;)

Ако бюджета позволява по-качествени микрофони, още по-добре :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aarab,

Благодаря ти за съветите,

Ще се спра на focusrite2i4. Аз си бях избрал 2i2 понеже не ми трябват 4 изхода и исках да спестя малко пари за по-добър микрофон, но уви :)

Ако увелича малко бюджета какво по-добро би предложил от C2?

Като цена малко по-скъпи виждам Akg P170, AT 2021, Shure PG 81, но не знам да ли стават за моите нужди.

За акустиката на стаята е малко сложно. Пианото е в хола и ако закича едни пана,пирамидки по стените и ще ме изгонят от вкъщи :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Падовете на преампите са ключовия момент, ползвах за малко 2i2 и дори при пеене, преампа клипва, което го прави неизползваем....за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При запис на китара с инструментален вход ОК, ама при пеене как ще клипва така? 18i6 прилично трябва да усиля преампите, че да е добро нивото за запис. Ако ги оставя на нула, никакъв сигнал не остава, за клипване и дума не може да става. Това с чувствителен кондензаторен микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.