Jump to content
Българският форум за музиканти

Още един як трик ;)


Glacierise

Recommended Posts

Е тва не съм го чул никой да го прави (па може и да не съм слушал квото триаа ;) ), ама както и да е, де. Трика е следния:

 

 

Сваляш с вибратора струните, яко. После трескаш една, примерно, голема терца на 2 струни (най-добре на 3та и втора). След тва правиш унисон бенд (тоест вдигаш само по-ниската струна, докато стигне тона на по-високата), като ЕДНОВРЕМЕННО с това отпускаш вибратора. Идеята е да съвпаднат моментите на унисона между двете струни, и пълното отпускане на вибратора :)

 

 

Супер яко звучи! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей така от нищото се сещам веднага за Алекси Лайхо...от по-новите....

 

Иначе Lynch, Van Halen, Martini, който и да хванеш няма нещо което да не са правили по китара + тремоло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех! Аз Алекси уж съм го изял с парцалите, а не се сещам да го прави тва! :think: Можеш ли да дадеш пример за некоя песен, в която го прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Име на парче не се сещам в момента ( а и рядко се сещам по-принцип :) ). Но някакво учебно видео гледах преди време...

 

А долуизброената шайка е пословична със невероятната употреба тремолото ...а и Виктор Смолски да не забравя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега нямам вибрато бе ! Как да стане. Като си взема китарка с вибрато ше пробвам .... Ама моя приятел Джими си се е изказал по всички проблематики и техники с вибрато. Повярвай ми. както писах виднъж да не се повтарям .... Преди Чаплин нямаше кино а след него нищо ново.. така де преди Хендрикс нямаше вибратор а след него ми е трудно да си представя нещо ново. Жалко че нямам такава джаджа щото щях да я изкъртя !!!! кълна се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Име на парче не се сещам в момента ( а и рядко се сещам по-принцип :) ). Но някакво учебно видео гледах преди време...

 

А долуизброената шайка е пословична със невероятната употреба тремолото ...а и Виктор Смолски да не забравя....

Праф си, че са добри, а и да не забравяме IA Eklundh!!!!

 

Обаче на Алекси съм гледал сичките видеота, и не съм видял такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди Хендрикс нямаше вибратор а след него ми е трудно да си представя нещо ново.

С цялото ми уважение към Хендрикс и към теб, но не е така! :)

 

Има десетки китаристи след Джими, които са на светлинни години над него в работата с тремоло-бара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Име на парче не се сещам в момента ( а и рядко се сещам по-принцип ;) ). Но  някакво учебно видео гледах преди време...

 

А долуизброената шайка е пословична със невероятната употреба тремолото ...а и Виктор Смолски да не забравя....

Праф си, че са добри, а и да не забравяме IA Eklundh!!!!

 

Обаче на Алекси съм гледал сичките видеота, и не съм видял такова нещо.

Хм....абе със сигурност беше нещо много подобно....;) Но може и аз да се бъркам де...:)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди Хендрикс нямаше вибратор а след него ми е трудно да си представя нещо ново.

С цялото ми уважение към Хендрикс и към теб, но не е така! ;)

 

Има десетки китаристи след Джими, които са на светлинни години над него в работата с тремоло-бара!

:):);)

Абсолютно съгласен! Един от тези които са "на светлинни години над него в работата с тремоло-бара!", според мен е Вай! (Tender Surrender примерно)

 

@Glacierise: Пробвах и нещо не се получи... Ще го мъча още! И дай верно един семпъл да чуем за какво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаахахахаахха е щом е с цялото уважение може ;-)))

Перефразирах де ..... вие пък със вай ми скачате.

То едно време и Чаплин е бачкал с примитивна техника... нямало е Panavision-ски кино камери. Ама е правил уникално изкуство че така и за Джими ... Истината е че квото си е правил за времето си ... е било нещо доста ексцентрично като слуша човек "ала-лежерните" изпълнения на колегите му.

Така че не хващайте ... просто перефразирах.

Бел. ред :

Panavision : американска компания произвеждаща кино камери, обективи и аксесоари. За пример - 80 % от съвременното кино се снима с Panavision а останалите 20 % с Ariflex но те работят заедно тата или иначе. Абе нещо като "Boeing" и "Airbus" при гражданската авиация ;-))))))))))))

Това малко отклонение от музиката но пък иинтересно инфо за някой вероятно.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съгласен! Един от тези които са "на светлинни години над него в работата с тремоло-бара!", според мен е Вай! (Tender Surrender примерно)

A СЛУЧАЙНО АКО БЕШЕ СЛУШАЛ ХЕНДРИКС ЩЕШЕ ДА ЧУЕШ КАК vai Е ОТКРАДНАЛ TENDER SURRENDER (ГЛЕДАЙ Jimi Hendrix at Woodstock) :headbang: + това Jimi когато си е правил пишки с ръчката - всички останали са били в Ташкент на екскурзия :hello:

Редактирано от Putniq Bega4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съгласен! Един от тези които са "на светлинни години над него в работата с тремоло-бара!", според мен е Вай! (Tender Surrender примерно)

A СЛУЧАЙНО АКО БЕШЕ СЛУШАЛ ХЕНДРИКС ЩЕШЕ ДА ЧУЕШ КАК vai Е ОТКРАДНАЛ TENDER SURRENDER (ГЛЕДАЙ Jimi Hendrix at Woodstock) :D + това Jimi когато си е правил пишки с ръчката - всички останали са били в Ташкент на екскурзия :hello:

:headbang::unsure::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

A СЛУЧАЙНО АКО БЕШЕ СЛУШАЛ ХЕНДРИКС ЩЕШЕ ДА ЧУЕШ КАК vai Е ОТКРАДНАЛ TENDER SURRENDER (ГЛЕДАЙ Jimi Hendrix at Woodstock) :) + това Jimi когато си е правил пишки с ръчката - всички останали са били в Ташкент на екскурзия :hello:

Хахахахахахахахахахх човечеееееееееее !

Дай да ти звънна кефиш ме !

Имам Хендрикс на уудсток ! и кърти !

 

НАПРАВО КЪРТИШ БЕТОН Putniq bega4 !

 

:):P:P;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.