Jump to content
Българският форум за музиканти

Popup съобщения, дори и да не сте в мрежата.


Recommended Posts

Тези съобщения са поради спамерите, които ползват качество, което беше възприето в Windows от Windows NT 3. 5, но не беше внедрено в Windows 95, 98, ME. Това е командата NET SEND. Тя няма нищо общо с MSN Messenger, нито е WINPOPUP.

 

Причината спамерите да започна да ви целят е фактът, че хората започват да възприемат операционна система базираща се на NT, като XP. Преди, нежеланите POPUPS не бяха проблем защото много малко хора исползваха OS която ги обслужваше. За да тествате за тази уязвимост на сигурността, при command prompt, напишете:

cmd.exe

net send 127.0.0.1 hi

Ако получите popup "hi", трябва да забраните Messenger service.

Как да сменя състоянието на Messenger service.

• Start --> Control Panel --> Performance and Maintenance --> Administrator Tools -->

• Services --> изберете "Any Service" -->(Double Click) изберете "Automatic, Manual или Disabled."

Ако вие получавате грешка "The message alias could not be found on the network," Вашата система е подсигурена срещу POPUP.

Ако, поради произволна причина, вие имате нужда от Messenger service но не искате spam popups да е активен, деактивирайте определените портове при вашата firewall. Messenger service ползва UDP ports 135, 137, и 138; TCP ports 135, 139, и 445.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да почнем да пишем и рецепти за пиле с пушено сирене и пак някой ще го намери за полезно и ще благодари. Само че това е музикантски форум, а не компютърджийски. Нито пък кулинарен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да почнем да пишем и рецепти за пиле с пушено сирене и пак някой ще го намери за полезно и ще благодари. Само че това е музикантски форум, а не компютърджийски. Нито пък кулинарен. :lol:

Като е музикантски, що употребявате компютри бе? :headbang:

И освен това, като го знаеш минавай нататък, поне аз така правя!

Аз го сложих в hardware защото е пряко свързан с windows, а копютър без OS не работи. Ако искате и ви дразни местете я или изтрийте! Няма да се обидя!

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да почнем да пишем и рецепти за пиле с пушено сирене и пак някой ще го намери за полезно и ще благодари. Само че това е музикантски форум, а не компютърджийски. Нито пък кулинарен. :headbang:

Аз имам една за пушено пиле....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да почнем да пишем и рецепти за пиле с пушено сирене и пак някой ще го намери за полезно и ще благодари. Само че това е музикантски форум, а не компютърджийски. Нито пък кулинарен. ;)

Аз имам една за пушено пиле....

Не посмявай, че Снежанка ще те засипе с рецепти! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Абе - в разстояние на една минута виждам втори пост,в който плашиш хората с мен!!!Просиш ли си го?!?Я питай Илийката колко съм добричка(а ако искаш малко садо-мазо и затова ме ядосваш - кажи си,не е пък чак толкова непосилно,а и нали знаеш - за тебе - винаги) ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Абе - в разстояние на една минута виждам втори пост,в който плашиш хората с мен!!!Просиш ли си го?!?Я питай Илийката колко съм добричка(а ако искаш малко садо-мазо и затова ме ядосваш - кажи си,не е пък чак толкова непосилно,а и нали знаеш - за тебе - винаги) ;)

Спокойно - аз знам как да си поискам! ;)

 

Само поглеждам невинно :) и готово! ;)

 

А тук не плаша с теб, а хваля познанията и уменията ти! :read: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.