Jump to content
Българският форум за музиканти

Школа(учебник) за бас


Recommended Posts

Здравейте. Не съм начинаещ басист, но от доста години съм спрял да свиря по ноти и сега ще ми трябва нещо с което ще си ги припомня на пържо жреме и ще почна бързо да напредвам. Какво бихтем и предложили и от къде мога даго намеря?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря бас на Юлиан Марков

сигурно отодавна е изчерпана по магазините

но май имаше тема за нея - тьрсачката

 

препорьчвам ти я защото е на бьлгарски и е добра

после може да потьрсиш и други на английски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юлиян Марков е голямо разочарование (поне за мен се оказа), особено ако те интересуват нотите, а да не говорим, ако си начинаещ (така де, ти не си), накратко - не бих ти я препоръчал. Виж ако успееш да си намериш "Школа за бас китара" от Юлиян Горинов издателство Музика 1979г.... Потърси Симеон Венков - има си сайт - той може да ти я предложи. Във въпросната книга се работи на няколко фронта едновременно и си е доста сериозно въведение, така че - успех!

 

 

:violin:

 

П.П.:

Аз си я намерих в едни кашони, в градинката на Кристал <_<

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че авторът на горната школа се казва Иван Горинов, а не Юлиан. Също съм чувал, че е добра школа. Препоръчвам ти да погледнеш в сайта

pianosheets.org

Има доста школи за бас. Долните са транскрибирани бас линии и сола от книжките на Аберсолд. Намират се и самите плейбеци - да чуеш как звучи баса в оригинал.

 

Aebersold - Vol 042 - [blues in all keys complete bass lines

Jamey Aebersold, Vol. 35 - Ron Carter Bass Lines

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да направя сьпоставка между школите на Марков и Горинов

Марков - след 90-те, модерна школа -рок,фьнк,блус бас, на ТАБ, обяснение

какьв бас ,ефекти и апаратури да си избереш( предполагам доста е попреписано от западни школи) с касета!( разписана песен на Гери Мур и соло на Джак Брус)

Горинов - 82 , ключ Фа ( четеш ли го?), част от нещатата никога няма да ти влезнат в употреба,НИКАКВИ ПРЬСТОВКИ,кам тогедь -битьлс,гуантанамера и 2 авторски неща

 

сори ама - енд дь виньр ис ...Марков

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, школата на Ю. Марков е като дъвка - вкус и аромат - да, но хранителната стойност е слаба. Става да се забавляваш, но почти нищо повече. Реално, западните й аналози са в пъти над нея. Между двете бих избрал Горинов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адие ве хора дайте малко по-активно че ми трябва спешно!

Е, като ти трябва спешно, погледна ли в сайта, който ти дадох? От там съм намерил над 10 школи, половината с плейбеци. Нещо явно не ми е много ясно какво търсиш...Но можеш да видиш школите на Руфъс Райд, както и на Чък Шер. От постановка, през пръстовки и упражнения до транскрибирани сола и насоки за изграждане на собствено такова.

 

Успех!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Влад разгледах сайта но мойеш ли да ми напишеш как се пишат тези имена на английски за да ги намеря по-лесно, а що се отнася до школата на Юлян Марков, когато започнах да ходя на уроци по бас, започнах по нея и я имам в къщи, но мисля че ми трябва нещо което да набляга пое4е на теорията на солфежа, нещо по-класическо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ти още малко и ще поискаш да ти донесем книжките у вас ;) !

Хайде малко по-борбен дух - какви са тези работи, моля ти се :lol:

 

П.П.:

Разбери, ако обичаш, най-накрая какво искаш, да не се окаже това?

 

П.П.П.:

Ако те потиска, че няма активност по темата ти, пусни в говорилнята една за правата на българите в България ;)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно наясно какво иска и се опитвам да ви го обясня на вас за да ми помогнете ако можете, защото след седмица ще пътувам до София(което не ми се случва често и искам да знам какво трябва да си купя). А това че не съм работил много съ сайтове и моля за помощ не е липса на борбеност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E след като се регистрираш в пианошийтс.орг влизаш в търсачката /сърч/ и пишеш басс. Писал съм ти и точните имена на две школи.

 

виж и тази, добра е:

The Improviser's Bass Method by Chuck Sher

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз смятам.че наистина като за начинаещ басист е най-добра школата на Горинов. Аз самия уча по нея в момента .Ходя на уроци при Мони Венков и той ми я даде! Много съм доволен ! Надявам се и на теб да ти свърши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.