Jump to content
Българският форум за музиканти

Начинаещ търси помощ


Recommended Posts

Здравейте, форумци! Нов съм тук и се регнах, за да потърся помощ и да поискам съвет от по-опитните, да ме въведете в материята. На 16 години съм и искам да се науча да свиря на барабани. Намерението ми е сериозно и макар че ходя на училище, което е на 1 час от нас и се гони сериозна подготовка за българските стандарти, съм готов да го пренебрегна и да отделям колкото се може повече време на свиренето, защото ми писна да правя неща, които не са ми на сърцето. За съжаление досега съм се занимавал в друга област, покрай баща ми и майка ми и може да се каже, че съм музикално неграмотен. Затова ще помоля ако на някой му се занимава да ми обясни най-основното и да ме посъветвате за неща като какво ще ми е нужно за начало като инструменти и може би някаква литература и да ми препоръчате учител, при който да напредна възможно най-бързо. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, никакъв отговор!!!

Значи първо разгледай за какви учители става въпрос. После виж какво време ще можеш да им отделиш, а и те на теб. Според мен ТРЯБВА да минеш през учител, който да те въведе и в света на нотите, защото аз лично малко се дразня като видя някой, който претендира да е музикант, а не може да чете ноти. А и те ще ти обяснят много неща - ритмики, които само си чувал, вече ще можеш и да си записваш сам (като се изкефиш на някое парче примерно).

После той ще ти покаже къде бъркаш при захвата, при свиренето, като цяло ще ти поошлайфа началната техника, така че да не тръгнеш като недъгав, ами като пълноценен... начинаещ. :happy: Това от друга страна ще ти придаде и самочувтвие, разбира се.

След това, като започнеш с школите, не пренебрегвай нито едно упражнение! Това е голяма грешка на много барабанисти, а и на мен самия - от опит те съветвам. Обърни внимание на тънкостите на всяко един пример. Има още мноооого. Аз лично съм ходил на уроци при Георги Ангелов (ОМ-перкусии) и съм доволен от него, защото може и да не ме научи на някакви хватки, но като цяло ми повлия на мисленето и отношението към музиката. А и е симпатяга, въпреки годините. Пуска майтапчета понякога. :-() Обикалял е по света с музика... Това е от мен. Успех и дано да се получи нещо добро от теб, момко! Щото си на 16 вече, така че нямаш много време. Го-го-го!!! :-()

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, и ме кефи, че пишеш горе-долу грамотно, което похвално. А не като останалата част от ... чатъри, форумци и т.н.

Браво!!! :happy:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си пиша как ми дойде хаха кат се старая да пиша грамотно и не се исказвам правилно :-( иначе и аз съм ходил на уроци при Георги Англеов от ОМ , обаче аз бях несериозен и прекъснах иначе той е голем пич :happy: и ако имаш желание и си сериозен той ще ти помогно много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за съветите! И второ - въпросният учител, който ти споменаваш, би ли се занимавал да ме въведе първо в света на нотите и след това да задълбочим в техника на свирене, школи и упражнения или за първото да си намеря някой по-неангажиран и как евентуално мога да се свържа с Георги Ангелов? Между другото приятелката ми учи в НМУ "Любомир Пипков" от тази година и ще разпита за добър учител и когато разбера повече за него пак ще пиша, за да се допитам и до вас, дали знаете нещо за него и ако да - какви са ви впечатленията. За времето и годините си прав, но аз не искам да мисля колко много съм загубил, защото това е лошата страна на нещата и само би ми пречело ако задълбавам в нея. По-скоро си мисля колко много мога да направя и най-вече да сбъдна една мечта ако съм сериозен и постоянен. Пък и не съм тръгнал да ставам супер барабанист и поне на първо четене искам просто след няколко години да постигна едно прилично ниво, което да ми позволи да се съберем приятелчета в някое читалище и да посвирим заедно за кеф, а по-натам ако заслужим и си го извоюваме да можем да забием и изкуфеем пред приятели и познати. Ако постигна това бих се чувствал много удовлетворен и щастлив, пък дори свиренето да ми остане само хоби или странична дейност.

 

П.С.: Благодаря за похвалата! Старая се да пиша грамотно и без грешки (доколко ми позволява образованието :P), защото това за мен означава едно уважение към езика ни, което би трябвало всеки, който се чувства българин, да проявява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0886-09-45-26 Георги Ангелов

Учиш по школата която се изучава в консерваторята ае по добре му звъни и ше отидеш и ше видиш за кво става на въпрос.

Аз на 19 години записах :headbang: и почнах от 0 единстевния ми + че баща ми е барабанист мм.. аз не живея с него както и да е спрях уроците и минах на тарамбука хаха :virtuoz:) шото аз искам да си тропам на воля , а не мога си позвола барабани и за тва така :D

а за това НМУ това е училището дет е малко след НДК нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 15, начинаещ, тропам от миналата зима , бях решил това лято да се заминавам единствено с барабаните си, но с течение на обстоятелствата не стана работата, та след понеделника ще имам възможност да говоря с Ангелов. Надявам се да има време за още един ученик :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Аз съм на 15, начинаещ, тропам от миналата зима , бях решил това лято да се заминавам единствено с барабаните си, но с течение на обстоятелствата не стана работата, та след понеделника ще имам възможност да говоря с Ангелов. Надявам се да има време за още един ученик :(

Къде си бе... "ПРО"... На човека шапка му свалям ако те научи.

 

П.С. Пича приятел на диригентката на майка ми и само хубави работи съм чувал за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Aбе човек хубаво е че имаш ентусиазъм. Сега най-добрият учител за мен е Николай Тончев от Варна. Баща ми като един от големите музиканти на България ме насочи към него. Страшно готин е, модерен и от НАПЪЛНО неграмотни прави виртуози, просто си разбира от работата. Освен това ми е и приятел и не си признава че е велик, но за мен и за всичките му ученици е номер 1. А негови ученици са барабанистите на ПИФ(бившите двама), Awake, Crowfish и много други. На Аwake барабаниста е брат ми, сериозно! Та и не казвам, че други учители няма, просто Николай Тончев е човекът!(не си мисли, че учителят се хвали, просто оставя учениците си да говорят вместо него)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OFFTOPIC: за което съжaлявам

 

^ не ти липсва скромност а и постоянност. МИР !

Редактирано от F.I.N.E.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

ами аз започнах малко на шега ама сега се гордея с това ,което постигнах.

та да ти кажа как започнах аз.

исках да стана китарист ама един пич ме нави на барабаните (тва като съм го казвал що го казвам пак) . барабаниста на тоя пич ми показа само правият такт (незнам как да го кажа по друг начин :wall: ) и на мен толкова ми хареса ,че като се прибрах развалих холовата гарнитура за да си направя "барабани" мога да ти кажа и как точно си ги направих ама тва след като чуя големите кво ша кажат . а м/у другото моя баща също е барабанист ( бил е де ) и си мислих ,че ще ме научи на нещо ама нееее.

всичко сам съм си научил само жалкото е че немога по ноти

за възрастта и аз на толкова почнах а сега свиря целия черен албум на металик 1 към 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Здравейте, форумци! Нов съм тук и се регнах, за да потърся помощ и да поискам съвет от по-опитните, да ме въведете в материята. На 16 години съм и искам да се науча да свиря на барабани. Намерението ми е сериозно и макар че ходя на училище, което е на 1 час от нас и се гони сериозна подготовка за българските стандарти, съм готов да го пренебрегна и да отделям колкото се може повече време на свиренето, защото ми писна да правя неща, които не са ми на сърцето. За съжаление досега съм се занимавал в друга област, покрай баща ми и майка ми и може да се каже, че съм музикално неграмотен. Затова ще помоля ако на някой му се занимава да ми обясни най-основното и да ме посъветвате за неща като какво ще ми е нужно за начало като инструменти и може би някаква литература и да ми препоръчате учител, при който да напредна възможно най-бързо. Благодаря предварително!

 

и аз съм като пича 1:1 почти даже годините са ни еднакви :greenangel: с тази разлика е че съм от Сандански и така малко далече от София ако може и за мен да кажете нещо ! Мерси предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, форумци! Нов съм тук и се регнах, за да потърся помощ и да поискам съвет от по-опитните, да ме въведете в материята. На 16 години съм и искам да се науча да свиря на барабани. Намерението ми е сериозно и макар че ходя на училище, което е на 1 час от нас и се гони сериозна подготовка за българските стандарти, съм готов да го пренебрегна и да отделям колкото се може повече време на свиренето, защото ми писна да правя неща, които не са ми на сърцето. За съжаление досега съм се занимавал в друга област, покрай баща ми и майка ми и може да се каже, че съм музикално неграмотен. Затова ще помоля ако на някой му се занимава да ми обясни най-основното и да ме посъветвате за неща като какво ще ми е нужно за начало като инструменти и може би някаква литература и да ми препоръчате учител, при който да напредна възможно най-бързо. Благодаря предварително!

 

 

 

Пич с тебе сме от една партия...само че аз свиря вече трета година...сам естествено :) , но за което не съжалявам много,защото съм усетил сам кой е най-удобният за мен начин...разбира се след като съм изгледал 20 ДВД-та на почти всички големи имена.Аз започнах както всички...маси,столове.легла и най-вече възглавници ( все още ми е кеф да си свиря на вълглавница :metalist: ) , преди повече от година си създадох Signatue Practie Pad :recourse: , просто хващаш една дървена дъска...залепяше една подложка за мишка на нея и я изкъртваш по няколко часа :hysterical: Препоръчвам ти ДВД-тата на Dave Weckl...и по точно How To Develop Technique.Разбира се добре е да отидеш и при учител...но повярвяй ми ако опасеш тия ДВД-та ще усетиш нещата още по-добре :) От мен успех :recourse:

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.