Jump to content
Българският форум за музиканти

Болки в китката


Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пичовеее......за да няма стягане, дъвчете дъвка по време на свирене../тва ме е научил Палиев/..стягането се получава най-вече чрез мандибулния нерв, който минава през цялата ръка и е свързан с челюстта....от там идва всичко....а като дъвчете, този нерв се освобождава

Болката в основата на палеца пък е от силното стискане на палката.....същото става и при работа с чук по-дълго време /имам предвид шлосерския инструмент/ :):)

Редактирано от Rocko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това е интересна информация :) Тези дни ще пробвам тоя трик когато се опитвам да свиря нещо по-бързо на китарата и ми се стяга прекалено ръката от бързането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това с дъвката е вярно, моят учител същото ми е казвал.

Само дето хич не ме кефи това джвакане докато свиря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво толкова?! Не е толкоз зле.

М/у другото, в 7/8 клас ни четоха разни работи, че от дъвченето на дъвка, класическата музика и т.н. IQ-то. *джвак*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичовеее......за да няма стягане, дъвчете дъвка по време на свирене../тва ме е научил Палиев/..стягането се получава най-вече чрез мандибулния нерв, който минава през цялата ръка и е свързан с челюстта....от там идва всичко....а като дъвчете, този нерв се освобождава

Болката в основата на палеца пък е от силното стискане на палката.....същото става и при работа с чук по-дълго време /имам предвид шлосерския инструмент/ B)  :P

Без да видиш 4овек какво прави със сигурност може да гадаем само каква е при4ината ,а ина4е стягането на ръцете идва от проблеми с постановката.

 

:singer: Съвсем правилно Палиев наистина препоръ4ва дъвка да се дъв4и по време на свирене при това го е писал и в у4ебника си.

 

Тои го обяснява с ирадиацията тоест стягаики пръстите и китките на ръцете си това стягане се предава по нервен път,към лактите рамената вратът и долната 4елюст/наре4ена мандибула в медецината/.Ако оба4е от пуснем по някакъв на4ин долната 4елюст тъкато нервите намиращи се на 4елюста са свързани със вси4ки останали нерви надоло по веригата съсответно ще отпуснем ръцете.

Наи лесното е ако си движиш 4елюста така няма как да ти си стегне затова и тои предлага да се дъв4е дъвка по тоя на4ин няма как да седиш стиснал зъби. :dance:

Елементарно!

 

Но освен за ирадиацията и дъв4енето на дъвка е писал за амбидекстрията например, и куп още други работи които могат да ви спестят доста проблеми при свиренето но както и да е. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ли питаш или БОДОМ4о ?

 

Ако питаш мен - не ме болят вече, ако питаш БОДОМ4о - питай него!

 

 

 

Куоте :"Всичко е от не правилна постановка и не правилен избор на палки !!! "

Куоте

 

@Македонеца: Дефинирай "Неправилен избор на палки"

 

Въобще офтопика е много, а темата е важна, за това нека някой направи тема:

 

"Музикантски (Барабанистски) болести - превенция и профилактика"

 

:violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичовеее......за да няма стягане, дъвчете дъвка по време на свирене../тва ме е научил Палиев/

ще го опитам това, но при грендажите (или там както е терминът) изобщо не мисля, че ще имам сили и време да я дъвча тая дъвка...

друга алтернатива няма ли?

Редактирано от bi4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разбира се!пПафкай някви работи!

пафкам, ама не помага...

и питах сериозно, между другото...

ае, стига сме спамили темата с глупости...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичовеее......за да няма стягане, дъвчете дъвка по време на свирене../тва ме е научил Палиев/

ще го опитам това, но при грендажите (или там както е терминът) изобщо не мисля, че ще имам сили и време да я дъвча тая дъвка...

друга алтернатива няма ли?

Прави лицеви упори,може смешно да звучи,ама така заздравяваш не само китките,а цялата ръка.А тоя дето ти расправя да дъвчиш дъвка,може само да му се заздрави някой кариес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.