Jump to content
Българският форум за музиканти

Болки в китката


Recommended Posts

Значи! От няколко дни ме боли лявата китка(лявата ръка ми е на фуса). Току що открих че вътре им някакво "топче" , което отсъства в другата. Интересното, е че докато свиря не ме боли. Някой да знае за какво ства дума или да е имал подобен "опит"?

 

п.с. Рових с търсачката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

много странно пич, да не си хванал музикантската болест, с ония...рогови образувания или нещо подобно :lol: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ти споделя хамалския начин, по който се оправя топчето, което си получил:

Вземи една книга с твърди корици - около 200 страници. Прицели се в топчето с гръбчето на книката /там, където страниците са слепени/. Удари! Повтори, докато се разнесе. Предписано от лекар.

Това е лимфна тъкан, която се натрупва на разни места. Симптомите са ми познати. До преди 3 седмици имах топче на лявата китка. Бях го оставил да стане доста голямо и не изчезваше по описания по-горе начин. Изчезна само в момента, в който тендовагинита ми се обади от пресвирване. Сега почивам, колкото ми е възможно. А болката, която не се усеща докато свириш, но се обажда когато почиваш, е характерна за възпаленията на мускулите и сухожилията. Съветвам те да си правиш масажи на китките.

 

Успех!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mozart това може да бъде от каво ли не през оток,масна тъкан,навяхване и тн .никои музикант неможе да каже със сигурност какво ти е дори и да е боледувал много.Съветвам те да отидеш на лекар така ще разрешиш загадката. :D

 

Ина4е болка в китиките обикновенно се появява от прекомерно стягане на ръцете или пресвирване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ебаси, колко си прав!

иди на лекар - това е най-добрия съвет!

Просто споделих моя опит, което беше и поискано в темата!

@Моцарт - по тази логика нехуманно е и рязкото дърпане на крайник за наместване на става...

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително на лекар, а после и на някой специалист по барабани да ти види постановката !!! Тендовагенит, не се хваща от пресвирване , а от не правилно свирене !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тендовагенит, не се хваща от пресвирване , а от не правилно свирене !!!

За пресвирването зависи кои колко свири :cheers:

От тендовагинит боледуват и хора които дори не са музиканти /камоли барабанисти/ македонец!

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително на лекар, а после и на някой специалист по барабани да ти види постановката !!! Тендовагенит, не се хваща от пресвирване , а от не правилно свирене !!!

ама човекът няма тендовагенит, не си прочел хубаво...

аз имам подобен проблем, само че на дясната ръка...и съм сигурен, че това, мамка му. се получи от шибаната компютърна мишка, а не от много свирене, неправилна постановка (щото моята не е правилна по default) и тн.

незнам как се лекува това, но всеки път като хвана мишката усещам нещо като умора и напрежение в дясната ръка...докато свиря нямам такива проблеми...

опитвам с масажи, но полза засега няма...незнам, треа се ходи на лекар, това е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на Vlad! Без бой, с лек натиск и разтривка на топчето и около него и едно преспиване разбира се, топчето е два пъти по-малко и почти не боли! :cheers:

 

@Македонеца скоро ще снимам едно филмче да ми кажеш за постановката

 

@Zazo Нямам осигуровки :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се шашкай :greenball: на Джон Бонъм баба му се на триста специалисти е ходила,а Бонзо е бил известен като най-шумния барабанист в Лондон.(преди да стане известен,разбира се).

1.Ако проблемът се е появил като си започнал да свириш лефт хенд оупен просто прекрати този си експерименти и започнии да използваш максимално двойни удари с един замах като свириш 16тинки по фуса.мен ме боляха по едно време ръцете и като започнах да го раздавам по кротко ми мина.не е нужно винаги всеки удар на фуса да се чува ясно и точно:headbang:Може да акцентираш през един :godbless:

2.Ако не ти се слушат глупости(от мойта уста де) мога да ти препоръчам един приятел рехабилитатор,който ще те погледне без пари,стига да ме почерпиш,де:godbless: :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.