Jump to content
Българският форум за музиканти

О'шипка


Achiles

Recommended Posts

Онзи ден Васил Върбанов каза по Тангра, че съдбата на О'шипка е под въпрос. Някой има ли подробности?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Другата информация на ухо е, че сцената ще претърпи съществен тех ъпдейт + ъпдейт по отношение на групите....а какво става всъщност не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе дано е само лош слух т'ва с неотварянето повече! София има нужда от тоя клуб, а и май цялата страна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходя в този клуб, въпреки че имам нещо против някои бармани. но като цяло ходя.

Сега видях,че и в сайта им липсва информация относно клуба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем според мен ниския интерес е оправдан

 

но дано са само слухове, няма друго място за тежка музика - вярно е че има и други клубове, но в тях се свири леко.

 

според мен сцената обаче скоро ще отвори тей като 3 групи се канят да свирят там

 

но тоя месец може би няма да има никакви прояви

 

 

лично аз не мисля че музиката е проблема на о шипка - винаги когато отида долу и никой не свири си е празно - как да просъществува това заведение, като ходят 10 човека? Може би трябва да смъкнат малко цените - така ще стане доста по посещавано, което ще събуди повече интерес към "концертите" които се провеждат там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените, приятели не са разковничето!

Проблемът е в неспособността да се прави бизнес. Но това е ПРЕХОДА.

Хора които си мислят, че бизнеса е да направиш нещо "на частно", да сложиш надценки 50%, та дори и 100% и да си мислиш, че ще ти идват хора в заведението!

 

Абе ще им дойде акъла, ама трябва да се поучат от шведите.

Там например по закон не може да имаш повече от 15% печалба. Иначе влизат директно в хазната. Не че някои не правят такива по-големи от 15% печалба. Просто правят така, че да ги изразходят. Ремонти, апаратура, надници.

ИНДУСТРИЯ.

 

А тук: взимаш едно кило домати за 8 ст. (по последни данни) и го продаваш за левче на пазара и за 5 лв. в заведение!

Криворазбрана демокрация, криворазбран бизнес и бизнесотношения... с една дума ПРЕХОД!

 

А и проблемът е, че като свалиш цената ти... идват двама-трима "гардероби" с бухалки и ти показват какви трябва да са числата в цените ти!

Егати бизнеса...

 

Не говоря за 1995-та година!

Говоря за 2006-та!!! 21-ви век! Ийзи мъни...

А най-вече "рекета" е в държавните институции. А от там и високите цени "за избиване" на "непредвидени разходи".

 

Трагедия... О'Шипка не са виновни. Просто не им се иска да изглеждат "изостанали".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тая подтискаща обстановка в клуба никак не е чудно, че хората не ходят. Платежоспособните трудно се прежалват да влязат в тая "гадна вонлива дупка", дори и най-добрите им приятели да свирят.

 

Време е музикант.орг да отвори заведение със сцена за музика на живо :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тая подтискаща обстановка в клуба никак не е чудно, че хората не ходят. Платежоспособните трудно се прежалват да влязат в тая "гадна вонлива дупка", дори и най-добрите им приятели да свирят.

 

Време е музикант.орг да отвори заведение със сцена за музика на живо  :cheers:

аз пък като гледам какви са клиентите, самите те се изпонапиват като идиоти, самите те не пазят, после как ще ходи някой там, в българин липсва отговорност за всяко нещо което не е негово..

 

кофти за клуба ако е истина че го затварят. аз лично се радвам на това което се случва в него, защото на практика това бе единственото място, Фенс до някъде, но там все едни и същи свирят.

 

 

adXok : Френд би ли ми обяснил какво общо имаше твоето изказване с това че, затварят О 'Шипка

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъндърграунд има навсякъде, ше има и у нас, и ще се пие там където се свири тежка музика, и ще се потрошава отвреме навреме някоя халбичка, ще има настъпани цивилни, залети с бира и прочее глупости...

Би било жалко и тоя клуб да клекне на цивилизационни предрасъдаци, но и без пари не става...

Т'ва е рокаджиите са бедни, а на платежоспособните им се чини дупка. Маса народ от слушаштите тежка музика станаха ЮПИТА ор сомтинг и почнаха да усещат миризмата по клубовете, стана им задимено, няма мезета, вентилацията не работи и прочее. Въобще има дупка в поколенията. Загуби се наследственост един вид...

Аз лично рядко посещавам заради музикално-вкусови предпочитания, но поне пък атмосферата винаги ме е кефила, просто се кефя на дупки където се свири. Друг е въпросо кой колко и какво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може и да оправдано затварянето...За мен мястото на сцената за авторска музика не е под някаква пицария.Това първо.Самото място където се свири е абсолютно непригодно.Сцената е малка, мястото пред сцената е малко, всичко е малко тясно и тъмно.По принцип нямам нищо против някоя задимена тъмна дупка, ама да си пия кротко вътре.А не 15-годишни дебилчета(които по принцип не би трябвало да са вътре) да се опитват да ме анихилират с ритници и миризма.Мястото на такова мероприятие трябва да бъде по-широчко.Ако трябва в някой бивш склад.Да не се притесняваш, че с едно просто завъртане от таза ще пречукаш някой и ще подпомогнеш някоя девойка да пометне преждевременно...А ако искаш да има място да седнеш и да гледаш.Щото хората музиканти(а мисля голяма част от клиентелата на Шипката посвирват на нещо) искат освен да се размажат и да чуят нещо, да го видят.И с цените не съм съгласен.Всеки нормален(не българин) бизнесмен разчита на оборота, не на цените.Ако за парите на една бира можеш да си вземеш 2, ще си купиш 4, щото те вървят в математическа прогресия:)Така,че аз съм за идеята О'Шипка и против сегашната О'Шипка.Могат да се кажат още много неща.Може би не писах много по темата, но ми дойде отвътре спонатанно :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че е мизерно малка сцената - така е

 

идеята за ъндърграунд метъл хамбар е добра, стига да има посещаемост

 

 

аз все пак се надявам изненадата от о шипка да е приятна

 

ако нещо стане изчезва единствената тежка "Сцена" ако може да наречен място 2 на 4 метра сцена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.