Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно поправка на слушалки


Recommended Posts

Привет.

Преди време си купих слушалки TDK MCB300. При самата употреба кабелчето долу, при жака се разхлаби и съответно само при натиск се чува звук от слушалките. Та, въпроса ми е-дали може да се поправи/подмени жака или въобще нещо да се направи по въпроса? Или трябва да купувам нови? :( Не ми се ще, защото са чисто нови,уви гаранцията изтече...

Ще съм много, много благодарна ако някой ми даде съвет! Пък ако могат да се оправят и да ми кажете къде може да стане.. перфе! :) (София)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелчето се е прекъснало.

Добре,че при жака,а не в слушалките.

Всеки човек занимаващ се с поялник може да ги оправи.

Купува се нов жак и се запояват жичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето 3,5мм. стерео жак за слушалките ти:

http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=7983

http://www.stbbg.com//?page_id=5

Можеш да вземеш слушалките във магазина и да ги попиташ/помолиш дали биха ти запоили жака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето 3,5мм. стерео жак за слушалките ти:

http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=7983

http://www.stbbg.com//?page_id=5

Можеш да вземеш слушалките във магазина и да ги попиташ/помолиш дали биха ти запоили жака.

А тези за нищо не стават . След веме прекъсват по снадките и брума е сигурен . По скъпи и качествени трябва . А ако иска да се мине тънко , реже се залятия със пластмаса жак , оголва се жака и се запоява директно на него . После може и със силиконов пистолет да се изолира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам да се вземе читав жак, понеже обикновените много бързо се скапват (някои още при запояването). Аз лично купувам едни черни Г-образни жакове на Neutriк (във Варна ги вземам от Призма, не знам кой ги внася, ама май са Dynacord). Бяха около 8 лева единия...не си спомням добре - отдавна не съм купувал - тези които имам не са мръднали изобщо от години, въпреки че някои от кабелите ми с малък жак ядат голям бой. Само запояването е малко трудно и отвора за кабела е малко тесен, но предполагам че слушалките не са с много дебел кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Наскоро при подобен проблем проблем взех от някакви фалшиви слушалчици кабела с жака и директно го запоих на мястото на повредения. Има разлика малко в цвета, останалото си е както преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля че @vanya21 ще последва твоя съвет. Все още има 1 мнение във форума но схваща нещата. Ще хване поялника и ще си го смени, даже може да ги модне с един потенциометър та да може да си регулира нивото от самите слушалки кул а :coolp: .

@vanya21 свържи се с мен на лични аз ще ти ги оправя безплатно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте и честит празник ! 

Преди време си купих слушалки Philips  106 дб 

Но по едно време нещо се прецака жака и спряха да свирят ...

Горе долу успявах да ги наместя ,но от няколко дена съвсем спряха ... 

Аз съм от гр. Враца ако има някой който поправя слушалки моля да ме потърси на телефон : 0892266421 Не нужно да сте от моето населено място :) пращам с еконт за моя сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.