Jump to content
Българският форум за музиканти

Седефен лист


Recommended Posts

Здравейте търся седеф за един проект някои го наричат целуид (инлеи и байндинг) имам предвид нещо такова http://cdn1.gbase.com/usercontent/gear/2684402/p1_uzlxdx55n_so.jpg

Въпроса ми е къде в България мога да намеря такъв материал на лист ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш за покритието на китарата(шампоанения цвят) ,то си в грешка.Това не е седеф ,а т.нар. "къдрав" явор(Quilted maple top) ,байцван в синьо , лакиран и добре полиран за да се видят добре шарките в текстурата на дървесината.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^В грешка си ти! 

По темата - не зная от къде може да се вземе /купи/ материал с такива размери. Търсил съм в рекламни ателиета и складове - без успех. Ще ми е полезно и на мен да науча. Говорим за България. За малки по размер детайли си набавям от магазинчета които продават бижута и аксесоари. Кинкалерия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е изкуствен седеф. Целулоид. Тези, които ремонтират акордеони може и да имат (голямо парче).

Когато обаче ми се наложи да търся истински цветен седеф (абалон) намерих една геоложка фирма, която си местеше офиса на няколко пъти. Открих я на ул Искър. Най-лесно е да се открие чрез фирмения им магазин в централните хали. На втория етаж на югозападния ъгъл. Предлагат различни камъни и заготовки за бижутерия. В офиса ми изсипаха едно чувалче с миди, парчета с различен размер и си избрах 300 - 400 грама. Тогава бяха по-евтини. Сега са около 200лв за килограм, а може и повече. Получи се това. Правоъгълници от бял седеф с триъгълници от абалон в тях.

WessMontgomeryGibsonL5_zps1f35be15.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавало се е и в България.Къде-не знам.

Една колежка си беше направила гърба на вградената кухня с такъв изкуствен седеф.

Даде ми го като си смени кухнята.Бих ти услужил,но е на малки парчета и млечнобял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя колко имам и ще пиша.

Но е бил лепен и отдолу има изсъхнал хелметекс.

А седефа на тази китара от горния линк мисля,че е истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не е като този.

Много по прост е-целулоид като на акордеоните.

Няма играене на цветовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://media.snimka.bg/s1/2753/031750182.jpg?r=0

 

Парчетата са 20 на 30см.

Дебели са по 0.5мм.

Мога да ти дам 3-4 броя.Изчисли си.

Виждаш ли как прозира лепилото отдолу.Не знам как ще го изчистиш.

Аз ползвам парченца 8 на 30мм.и го остъргвам със скалпел.

След това ги лепя с каноконлит.

Имай в предвид,че листа прозира.

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.