Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer


KingdomX

Recommended Posts

Реших се да си купувам най после педалиера, НО възникна малък проблем.

Имам процесор Digitech S200(Studio) и не мога да го управлявам, та тази педалиера дали ще може да ми реши проблема(стига някой да има представа)....казват, че уж може да управлява всеки процесор.И втория ми въпрос : FBC1010 поддържа ли СС контрол?

 

 

 

 

Да ме прощавате ако съм напосъл нещо, не както трябва, но нещата не са ми много ясни.

 

 

 

Благодаря предварително :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало да може да управлява абсолютно всичко, което има МИДИ вход

a CC контрол-а?знаеш ли нещо за него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^midi командите CC-та, това ли питаш, има си таблици кое какво е. Честно да ти кажа не съм ги гледал отдавна, защото ползвам редактори, които са по човешки, а също и някой VST-та си имат супер удобната функция learn. Специално студио 200 на мен много ми харесва, имал съм и го продадох (сгреших), но не съм го ползвал за китара. Само към миксер през луп-а. Ползвал съм Диджитек Ледженд двойката с неговия си педалборд и си беше настроен, но той се включваше директно и се захранваше през специалния диджитек-ски изход/вход за фуут контролер. Това, което искаш да правиш ще стане, но трябва да си поиграеш доста с настройките. Не съм ръчкал тази част на процесора, но разръчкай или попрочети в нет-а или виж в неговия си менюал. Би трябвало всеки един параметър да се сменя или променя с даден CC, който ще подава Берингера. Незнам дали Берингера може да подава различни CC-та за един бутон или експрешън педал или са му фиксирани, това да каже някой с такава педалиера, но ако самия Диджитек може да променя какви CC-та да командват параметъра X, значи не би трябвало да имаш проблем дори тези CC-та да са ти фиксирани за Берингера.

 

хехе сам си се разбрах, което е добре, надявам се и ти да разбираш обясненията ми :unsure: , ако не разбираш питай пак конкретно. Все пак, може да хванеш под мишница процесора и да идеш на някой собственик на такава педалиера на гости или в някой магазин, като ще обясниш, че искаш да видиш става ли хавата с цел закупуване, после няма да те карат насила да го вземеш де ;):P

 

това е засега, надявам се да съм полезен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарности!!!...Що годе разбрах за какво става дума :P , но май най доброто си остава пробването... :unsure::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото съм чел за тая педалера всеки педал от цялото може да го програмираш кое CC да управлява. Вече кои СС-та ти трябват за твоя процесор би трябвало да пише в инструкциите ти , нали ? Аз на в-ампа го имам списъка , ама пари за тая играчка йок ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших се да си купувам най после педалиера, НО възникна малък проблем.

Имам процесор Digitech S200(Studio) и не мога да го управлявам, та тази педалиера дали ще може да ми реши проблема(стига някой да има представа)....казват, че уж може да управлява всеки процесор.И втория ми въпрос : FBC1010 поддържа ли СС контрол?

 

 

 

 

Да ме прощавате ако съм напосъл нещо, не както трябва, но нещата не са ми много ясни.

 

 

 

Благодаря предварително :metalist:

 

 

Тъпото е че експешън педалите не действат с всеки процесор.Пробвал съм го с един Roland-стар модел(не помня какъв беше)-също и с vIRTUALIZER I MODULIZER на BEHRINGER не работят.Така че гледай какъв процесор ще проработи изцяло с педалиерата.Иначе педалиерата не е никак лоша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ControlChange номерата на expression педалите могат да се сменят. Освен това отделно може да изпраща и CC при смяна на патч, като в този случай се указва и стойността.

 

А иначе CC номерата не са стандартни и педалиерата трябва да се конфигурира според миди имплементацията на управляваните устройства.

 

Бих могъл да помогна ако някой има проблеми с настройката ( пуснете ми ЛС ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KingdomX -

педалиерата на берингер е добра( трябва да си свалиш рьководството и го изчети -според мен с берингера ще можеш да превключваш едно временно и маршала и дигитека си)

но може и по елементарна да ти свьрши работа( тя обаче ще ти превключва само дигитека)- и естесвено по евтина

трябва да си решиш какво те устройва

 

клокото до миди контролерите на дигитек - май така ги правят, че да стават само за дигитек

и аз сьм имал леджьнт 2 - тия СС контроплери май са си характерни са дигитек

( не сьм сигурен дали се поддьржат и от берингерската педалиера - трябва да го пише в упьтването)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клокото до миди контролерите на дигитек - май така ги правят, че да стават само за дигитек

и аз сьм имал леджьнт 2 - тия СС контроплери май са си характерни са дигитек

( не сьм сигурен дали се поддьржат и от берингерската педалиера - трябва да го пише в упьтването)

пробвах си процесира с Берингера - сменя мидита , но експрешъните не се сетих да проверя, но за сега това ме устройва идеялно :D ... остана момента някой да иска да се раздели със своята педалиера :nono::D... и Тони прав си ще мога да ги управлявам и двете, че ще имам суич и за още един рак-компонент :D:D

 

 

П.П. Изясних си нещата относно този ми въпрос, но нека темата да не се затваря...би могла да свърши работа на някой ;);)

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Тони е прав, че контролерите на диджитек са само за тях защото изхода на диджитеците за (control one) техният контролер за всички модели не е миди. <_< Ако процесора ти има миди вход и изход по добрият избор е фут контролера на берингер, първо защото с него може да контролираш няколко процесора и второ контролера на диджитек не е добре направен...аз имам 2120 процесор и бачкам с такъв контролер и не съм доволен, както и всички с които съм разговарял за него - в най общи линии няма да сбъркаш ако вземеш берингера - аз поне това е единственото нещо което бих си купил от тая фирма. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за глупавият въпрос, но тази педалиера не струва ли колкото процесора горе-долу ?

 

Аз се бях замислил да вземам такава за вамп-а ми и като видях какви пари е ми стана ясно, че е по-добре да продам вамп-а и с парите от него и тези за педалиерата да си купя line 6 pod xt live.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.