Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос


bassobor

Recommended Posts

аз пък най-мразя край на песен с разсвирване ... ама се налага отвреме на време и най-вече на концерти.

 

въпроса ти е доста тъпичик и затова и моят отгово ще бъде такъв:

 

Свири това което намираш ти и бандата за правилно

 

... аре със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Свири това което намираш ти и бандата за правилно

Аааа, не така :) ако един басист започне да пита бандата си, кое е правилно и кое не е, до къде ще стигнем :metalist: ? Свят ли ще е това зе живеене вече и в същност, басист ли ще бъде задалият въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,ако питаш мен .. гледай какво свириш по време на песента,а това какво ше изакаш накрая не е от никакво значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще правим някви глупости накрая, принципно забиваме на първия акорд с който е почнала песента, като аз свиря основния тон в 16-тинки но с октава нагоре, т.е. над 12-то прагче, след това минавам с още една октава нагоре и после още една, ако има такава. И най накрая като усетя че сме към привършване, точно в момента преди да спрем, давам един слайд до 1-во прагче и това е :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,ако питаш мен .. гледай какво свириш по време на песента,а това какво ше изакаш накрая не е от никакво значение.

На точно обратното мнение съм - най-много се чува от публиката началото и края на едно изпълнение. Всички знаем вица, в който басиста и барабаниста се хвърлили заедно от високо и долу се чуло - ту-дуп. Добре е на репетиции да се опитват различни краища, а не пред хора да се чудиш какво точно да направиш. С което искам да кажа, че най-добра импровизация се получава, когато си опитал много, много варианти в къщи и сред свои.

 

Успех!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един друг момент, а именно:

 

Да речем, че изпълнявате на живо и имате три песни, на които решавате да поставите такъв завършек. Ако го правите по един и същи начин на някои хора ще им направи впечатление - на мен винаги ми прави. Не задължително лошо впечатление, но в даден момент се получава като Черно Фередже - над 50 % от песните им завършват с онова "Със чер-но Фередже, о-ле!" и някак си си мисля, че така не бива. Със сигурност трябва да е в тоналността на песента, обаче веджъж ще са слайдове, втори път - бърз пикинг на два-три тона и т. н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.