Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся Абанос


ganev

Recommended Posts

:godbless: Здравейте колеги! Искам да си изработя час за кларинета но немога да открия Абаносово дърво.Пробвах с дрян но от влагата се свива.

Ако някой знае къде може да си закупя или как да преодолея свиването на самото дърво да ми пише....... :read:

Благодаря предварително....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От някой магазин за екзотичен паркет може би?

 

Или пък съм виждал разни статУйки от абанос, ама сигурно ще излезе много скъпо.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, пуснах нова тема за материали.

Дано ти свърçи работа.

Съвет -- ако закупиç няколко продукта

разходите по транспорта не

изглеждат чак толкова големи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За абанос питай тези хора www.peykov-son.com

Ако ги помолиш любезно може и да ти дадат ( продадат)

Те са в Пловдив ,така че трябва да попътуваш малко.

Какви размери ти трябват? Ако аз имам нещо подходящо с тези размери може и аз да помогна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers: Здравейте! Радвам се на това ,че сте ми отговорили. Размера който ме интересува е цилиндър с диаметър 35мм и височина 67мм.Може и да не е с такава форма но да може да се стругова. :hello:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Пишете ме и мен за абанос много ми трябва квадрат 6х6х6х6 и дължина 30см ако някои може да ми намери да пише на имейла gajdar4o@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колко голям елемент става въпрос? Ако е нещо по-широко от 1см паркетът не върши работа освен с лепене, но тогава не е ясно как ще изглежда. Иначе знам едно място в софето (на мадрид се намира точно до театъра в посока моста чавдар) и там можеш да си вземеш една паркетина - преди година и нещо си взех две палисандърчета по 6 кинта ми излязоха ;) Е, на мен ми трябваха за фретбордове на китари, така че ми свършиха работа, така че не знам при теб как ще е... Евентуално ако си вземеш 1-2 паркетини някой може да ти ги мине на абрихт, щрайхмус и бандциг, за да разкара по 1-2мм импрегнация и да станат готови за лепене, но това е вече много относително колко точно ти трябва :greenangel:

 

едит: Видях размерите - мисля, че една паркетина ще ти е предостатъчна за слепянето на парче с размери 40х70мм, за да си струговаш после елемента. Имаха много видове екзотични паркети, таа че се разходи. По спомен имаха два вида "абанос" - едното беше палисандъра, от който си взех и аз, а другото си беше почти плътно черен абанос :godbless:

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: Здравейте колеги! Искам да си изработя час за кларинета но немога да открия Абаносово дърво.Пробвах с дрян но от влагата се свива.

Ако някой знае къде може да си закупя или как да преодолея свиването на самото дърво да ми пише....... :read:

Благодаря предварително....

 

 

Ами ас си мися че ако го направиш от дрян, и след това го импрегнираш с тиково олио(или нещо подобно),ня да мръдне.Пък и с квит дървета да съм се срещал,дряна като цялостни характеристики е най зграв.

ето и един сайт: http://www.exotic-wood.com/ebony.htm

успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ганев , гренадила е водоустойчив и поради това повечето скъпи кларинети са направени ..от гренадил /прилича на абаноса..по текстура/,мой познат си направи кавал от гренадил и свиреше при -20 градуса..немаше никакви грижи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет на всички ;)... ето тук прилагам едно линкче на една фирма която внася всякаква дървесина включително и доста от по екзотичните и луксозни видове, в различни формати от паркетинките, имат и маломерни парчета и продават и на дребно ( по някакви бегли спомени когато ги попитах дали мога да си купя малко абанос с идеята да го използвам за гриф...казаха ми че имат най-различни по големина дъски...избирам си съответната мерат колко тежи (абаносът се продава на килограм около 15-18 евро :) ) и си я копувам :hysterical: )

http://www.jaf-bulgaria.com/furnir/cvetova-gama/po-sharka/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.