Jump to content
Българският форум за музиканти

EMG 81 шум на volume пота.


Recommended Posts

Здравейте.Както е видно от заглавието проблемът е че при въртене на волуме потенциометъра има шум все едно съм запоил пот от 2рата световна.Проверих на няколко пъти връзките,всичко нормално.Някой ако меже да помогне.......Схемата на свързване е 1 vol и 1 tone. 1 адаптер без суичове.

Не мога да кача снимка тука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Може да не е от потенциометъра. 

2. Може да се окаже, че потенциометъра може да се оправи, ако е от него.

3 И ако се окаже, че наистина е повреден, чак след това да се сменя. 

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 еднакви потенциометъра.И със двата има шум.Нямам чак такива познания да диагностицирам потенциометър.Благодаря все пак.Продължавам да търся отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът се задълбочи.Снощи когато пусках темата разцъках съвсем за малко и не бях усилил звука на кубето..Днеска се оказа че потенциометъра затваря напълно точно по средата,после почва да намаля.Тука вече нямам никакъв опит.....

 

Това е схемата на свързване.

http://img295.imageshack.us/img295/7527/snapshot12xs0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да заключите темата.Проблемът е решен.Оказа се че буксата на китарата не става за активни адаптери,макар че същата беше стерео.Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква връзка има куплунгът с активните адаптери?

Ако захранването трябва да се включва при вкарване на жак, а не дава добър контакт, то не е , че не става за активни адаптери, а че е развален куплунга на китарата. 

Не пишете неща, от които не разбирате, че ви четат много хора, също не разбиращи и разпространяващи същите неверни твърдения.

То затова интернет е пълен с глупости...

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.