Jump to content
Българският форум за музиканти

търся си лютиер


Recommended Posts

здравейте търся лютиер за изработка на една китара която намерих в интернет.

и искам да попитам дали ще може някой да я направи, и колко горе долу ще струва

за съжаление имам само снимка на китарата и никаква друга информация.

1097371_571286189583588_524715338_n.jpg?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цяла тема за лютиери и връзка с тях има тук. Облазагам се, че дори не си потърсил нещо подобно.

 

http://forum.muzikant.org/topic/122808-%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%B5/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търсил  съм... но prosto пише че правят акустични китари а не ел.. и пробвах да пиша на емилиян (Aureliano) но пише че той не може да получава повече съобщения иначе съм говорил и с този от стара загора но той не може да се занимава с тази китара понеже нямам информация и нз просто не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да звучи като реклама, ама ето тука само електрички правят и поправят:

http://forum.muzikant.org/topic/62005-k-d-ciia/

На мене са ми направили 2 бройки на които и сега ми завиждат. Ама всеки си има вкус и на мойте им намират кусури а на мен си ми харесват. Примерно мойте са само с бридж адаптор.

 

Човека е готин, точно същата ще ти я направи. 100% гаранция!!!

Колко пари ли? Ако ползваш качествен хардуер почваш сумата от 250 - 300 евро. Флойд, ключове, адаптори, потенциометри, капачки. И изработката на грифа толкова, и още толкова за изработката на тялото. А може и да не е толкова скъпа ако изпалзваш по малко хардуер и по-евтин 500 - 800,900 лева. Но това за цените си го с Лютиера. Моите китари са в момента между Стара и Нова Загора, ако си наблизо може да им хвърлиш по едно око дали ще ти харесат.

 

Пиша ти в темата защото си новобранец и не може да ти се пращат лични.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като става въпрос за електрически китари най-често се спрягат две имена:

 

1.Диката (dikaguitars.com).

2. Коцето Димитров - линка, който ти дадоха горе.

 

Има и други хора, които изработват инструменти, като за тях не мога да дам мнение.

 

Диката според моите разбирания е най-добър, но в случаите, в които искаш китара със специфично звучене. Неговите услуги ползват

някои много сериозни музикани с богат опит и големи изисквания към звука на инструмента.

 

K.D. също е много добър, като до колкото знам е готов да се заеме с почти всяка приумица(за някои неща Диката може да ти откаже). Впечатленията, които имам са, че K.D. може да направи китара със всякакъв външен вид, дори най-екстравагантната приумица.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен Коцето ще ти свърши тая изработка, :godbless: :godbless: :godbless:

Но да знаеш пие много айрян. :godbless::crying:

А като човек е супер як направо СЛЪНЧЕВ !!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе само да питам , не ви ли е страх да свирите с тези китари....едно по рязко движение и влиза директно като ъперкът в черния дроб...иначе сигурно ще ти я направят ама надали ще бъдеш удоволетворен от цената и...

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цената не e толкова голям проблем когато си влубен в китарата .. а попринцип аз бях говорил с  К.Д но аз нямах информацията т.е имам само тази снимка и нищо друго не знам, не съм запузнат какви точно адаптери искам и всички такива неща за китарата .. а за диката не знам мога да попитам дали ще се навие а попринцип  аз в момента живея в норвегия брат ми може само да отиде да плати и да вземе китарата.

Редактирано от Rey!tuO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.