Jump to content
Българският форум за музиканти

Копиране на данни от един чип на друг


stefan_gk

Recommended Posts

Здравейте,

Един приятел ме помоли да му съдействам за следното:

В негов музикален инструмент един от чиповете дал фира и той си намерил нов такъв от същия тип. Аз за него съм капацитет в ИТ технологиите и ме помоли да намеря начин да копирам данните от единия на другия чип.

Завършил съм изчислителна техника през 1992 г. и до сега съм се занимавал само със софтуер, прозвънях маса мои стари приятели и състуденти, но никой не разполага с необходимито оборудване и ноухау.

Прилагам снимка на двата чипа.

Ще бъда изключително благодарен за всякаква информация.

 

Стефан

vw2g.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро можеш да потърсиш връзка с някой от бившите си преподаватели, който се занимава с цифрова схемотехника. Възможно е обаче РОМ-а на тая схема да е защитен и да не работи когато го прехвърлиш в/у друг чип, ако изобщо може да се изчете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по-добра защита от изгорял чип има ли ? Дори да не е заключен ще ти трябва от работещ уред тоя чип за да се изкопира ...

Интересното е  - това е микроконтролер дето се ползва в лцд-монитори , инструмента явно е пц-базирано нещо и му е здал багажа монитора , чипчето е било в цокъл и затова е заподозряно .... ? Е възможно е предивид универсалността на мцу-тата и да е наистина ползвано за нещо друго - напр. контроер на клавиатурата на инструмента. Тайна ли е модела и марката на мъртъвеца ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е тайна, ама не си го записах като трябваше - та утре ще ми го даде и ще го публикувам тук ... :music:

Редактирано от stefan_gk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разгледах dataspec-a му , може и да се е ползвал за памет , заради MTP вида ѝ. Има си начини да се изчете , ако е жив. Само трябва с някакъв друг контролер да се направи читава серийна комуникация.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е микроконтролер дето  99.9% се ползва в монитори за ПиСи, Определено щом има памет тя се ползва - както ако на сцената има пушка в даден момент тя трябва да гръмне ...

Чипа се програмира ПАРАЛЕЛНО както повечето мизерни клонинги на 8051/2.

Чипа вероятно е обвинен несправедливо...

Имам решение за проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко паралелно се програмира викаш ..

Все пак за да се изкара всичката информация от него си трябва серийна комуникация за всичките му 8 data линии. Ако някой е фен да му изкарва всичко байт по байт , окей. Не е чистата two-wire serial комуникация , но пък и годината не е подходяща за такова нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.