Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара и лаптоп


canev

Recommended Posts

Здравуйте пичове!Помогнете! Занимавам се с китара отдавна,но не знам кой е наи-добрят лаптоп със звук убиец.Какви характеристики трябва да има.Мога ли до 1600 лв. да намеря свестен лаптоп.Искам да вади професионален звук и да записвам с него! Благодаря ви !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни в хардуера - преди няколко месеца аз тьрсеХ компютьр

дали ще е лап топ - изискванията са сьщите

приятелите от форума - бяха безкрайно любезни и темата е достатьчно изчерпателна - задьлжително я изчети

 

на мен с професионална звукова карта-ЕМУ - ми излезна 1500 лв

 

лаптопите са по скьпи обаче...

но предполагам че изкаш да записваш репетиции и живи участия - иначе за вкьщи е глупаво да се харчиш за топче

 

така - отиваш в раздел хердуер - пишеш темите в тьрсачката с автор Тони - моя милост - от последните 6 месеца и намираш темата

 

Успех :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе става екстра с лаптоп, обаче ще ти трябва и USB или Firewire аудио интерфейс (щото саунд картите на лаптопите принципно са зле, моя има само микрофонен вход, който за нищо не става), който е горе долу още 200-250 Евро. Аз така бацам. Ръгаш китарата в интерфейса и си готов!

Aма зависи какво точно искаш да правиш, ако само за запис на китара, не ти трябва кой знае каква машина, но ако искаш и VST инструменти да ползваш, ще трябва да си земеш нещо доста по мощно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптоп като моя (PowerBook G4 550) в момента се продава за 880 лв. Карта като мойта (M-Audio FireWire Audiophile) струва 240 евро.

С комбинацията от тия две неща могат да се правят наистина доста сериозни работи, макар че някой сега ще седне да ме оплюва и да ми говори глупости, които мен не ме интересуват, щото аз си работя с тая система от 1 година и нямам никви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1600 парчета можеш да си вземеш нещо по-добро от доброто :)

Редактирано от Vic7oR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.