Jump to content
Българският форум за музиканти

Микрофонен проблем


AXE

Recommended Posts

Определено не е по-добре.

 

И щом други хора нямат такъв проблем, значи проблема не е в Mic In-a на картата.

Ми ...........щом не е какво да кажа повече,

освен да ти донеса един SM58 да се убедиш , че проблема не е и в микрофона.

Редактирано от batzoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ве, мама му стара :greenangel:

 

Като се ръгне един нормален Shure Sm58 в Mic In, трябва ли да има някакви ниски или не?

 

Така по-ясен ли ми е въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а малкия жак, с който го включваш, стерео ли е или не :greenangel:

Щото има шанс да си използвал балансирания изход на шура за да подадеш противовазните сигнали на компа тъй както са си, т.е. в момента използваш не хъм канселинг ефекта, а "САУНД КАНСЕЛИНГ" ефекта на този кабел B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стерео :greenangel: Аз именно с оглед на подобна възможност споменах за жака B)

1 и 3 са вързани към масата - това, което имаш предвид ли е?

 

 

Едит:

Важна Подробност - самия кабел е канон -> голям моно жак, а на края му слагам преходник голям -> малък стерео жак!!!

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега го замерих - 2 пин е на върха на стерео жакчето, а 1 и 3 са заедно на останалите две "деления". Това ли ми е проблема и ако да - как да ги вържа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно по-горе пише - "единственото микрофонно на тази карта е надписа". По-добре вземи/купи/направи си (задраскай излишните) микрофонен преамп и ръгай в линейния вход на картата. А най-добре - друга карта, но това е друга тема.... Ако разбираш мално от техника (да правиш, де) ето една доста прилично работеща схема, тествана от братския беден, но талантлив, руски народ : http://img221.imageshack.us/img221/407/imagineaq7.gif

А ако не - винаги има добри приятели със свестни поялници... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Parni Valjak беше така добър да ми обясни подробно за какво става въпрос :) Даде ми и една много проста схемичка на предусилвателче. Мисля с нея да се захвана, че досега не съм правил такива работи и тази тук ще ме озори ;) Мерси все пак :)

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С микрофона на Милена ли пробваш?

Аха :bravo:

 

Това за позицията на микрофона е отделна тема. Проблема в случая е, че самия звук си е без ниски и това не е от позицията. Явно има нужда от предусилвател. А защо? ;) Защото е динамичен и има някакво разминаване в електрическите характеристики между микрофона и картата? Или това прословуто фантомно захранване (за което трябва да се образовам)?

за да използваш максимум микрофона ти трябва балансиран вход на картата,а това го имат само скъпите,фантом пауара е само за кондензаторни микрофони,най-добре го прекарай през микса и от там в компа.А,и бъди сигурен-положението спрямо кубето има огромно зна4ение :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.